Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Gaumardżos
6.6

(1583 ocen) wspólnie z

24,98

 

Najnowsze, uzupełnione wydanie niesamowitej książki o Gruzji!

“Gaumardżos” to bestseller autorstwa Anny Dziewit-Meller i Marcina Mellera, w której opisują swoją ogromną fascynacje Gruzją.

Małżeństwo Mellerów tłumaczy skąd bierze się pewność siebie i duma, która jest mocno zakorzeniona w Gruzinach. Jak radzą sobie kobiety w tym kraju? Czy przeżywają podobne problemy jak Polki? Skąd wziął się gruziński nienachalny stosunek do punktualności? Autorzy na te i znacznie więcej pytań odpowiadają w genialnej książce “Gaumardżos”. Cytują również ciekawe anegdoty o Gruzinach usłyszane od nich samych. Ponadto książka to prezentacja całego piękna tego kraju. Mellerowie oprowadzają czytelnika po górach i morskich wybrzeżach, opowiadają historię państwa, mówią o sztuce świętowania i co najważniejsze- o tym, skąd bierze się ich niesamowita radość życia.

Gruzja to dla wielu osób kraj nieodkryty. Wszyscy, którzy choć raz ją zobaczą zafascynują się jej wyjątkowymi smakami, zapachami, dźwiękami muzyki, wspaniałymi krajobrazami. Poznajcie historię, w której dowiecie się o rzadko spotykanej życzliwości ludzi.

Autorzy zapraszają w podróż po Gruzji wszystkich. Zarówno tych, którzy jeszcze nigdy jej nie widzieli jak i tych, którzy byli, ale nie wiedzą o niej wszystkiego.

W.A.B.
Broszurowa ze skrzydełkami

Wydanie: drugie

ISBN: 978-83-280-5318-2

Liczba stron: 464

W.A.B.

Format: 140x200mm

Cena detaliczna: 44,99 zł

YouTube

Ebook i Audiobook dostępny na

Kup ebooka

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...