Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Gdyby nie ty tato Tom 1

Gdyby nie ty tato Tom 1

20,44

 

„Gdyby nie ty tato” tom I (oprawa miękka) – antologia poezji, kontynuacja pomysłu na podstawie którego w marcu bieżącego roku ukazała się antologia poezji zatytułowana „Nic bez ciebie mamo”. Obecna książka to tym razem literacki hołd skierowany do Ojca. Podobnie jak w antologii poświęconej Matce tutaj także duża część wierszy krzyczy tęsknotą po stracie bliskiej, ukochanej osoby. Są też teksty osadzone w czasie teraźniejszym, są wspomnienia. Książka liczy 186 stron, na których znajduje się twórczość 21 autorów. Pośród autorów tej części antologii znajdują się tacy twórcy jak: Justyna Barańska, Vito Castillo, Maria Cenar, Katarzyna Dąbecka, Jarosław Wit Dłużniak, Katarzyna Dominik, Ewa Iżbicka, Tadeusz Krzysztof Knyziak, Danuta Kowalczyk-Nowak, Celina Las, Krystyna Stefania Makowska, Anna Nazar, Ewa Pawlak, Paweł Pawłowicz, Małgorzata Pierzchała, Ryszard „Sidor” Sidorkiewicz, Alicja Stankiewicz, Halina Urban, Krystyna Wajda, Małgorzata Zwierzyk-Krzak, Stefan Michał Żarów. Pozycja wzbogacona została subtelnymi rysunkami Ryszarda Dąbrowskiego – artysty, plastyka z Koszalina. Obraz wykorzystany do projektu okładki zatytułowany „Nikifor” (50x60, olej na płótnie), to udostępnione dzieło Krystyny Ruminkiewicz. Na końcowych stronach w rozdziale „Autorzy” zamieszczone zostały (w dużym skrócie) sylwetki autorów, którzy wzięli udział w projekcie. Antologia ta, to także idealny pomysł na prezent dla każdego Ojca, ale i nie tylko.

KryWaj
Oprawa miękka

ISBN: 978-83-666-3846-4

Liczba stron: 186

Cena detaliczna: 29,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...