Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Gdyby ocean nosił twoje imię

Mafi Tahereh

Gdyby ocean nosił twoje imię

7.3

(2387 ocen) wspólnie z

36,90

 

Autorka „Dotyku Julii” powraca z wyjątkową powieścią o miłości w świecie nienawiści.

Inny nie znaczy gorszy. Świat jednak wciąż nie rozumie tej prostej prawdy, co sprawia, że Shirin nie w życiu łatwo. Kilkanaście miesięcy temu, 11 września, doszło do zamachu. Od tamtej pory życie 16-letniej muzułmanki nie należy do najłatwiejszych. Dziewczyna doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak okropni potrafią być ludzie. Agresywne spojrzenia, poniżające komentarze, a nawet przemoc – wszystko to dotyka ją przez hidżab. Shirin z każdym dniem zamyka się w sobie coraz bardziej, a jedynym ukojeniem jest dla niej muzyka i taniec.

Wszystko jednak ulega zmianie, gdy na jej drodze staje Ocean James. Pierwsza osoba, która naprawdę chce poznać Shirin. Ale czy dziewczyna jest w stanie jeszcze komuś zaufać? Zwłaszcza komuś, kto należy do całkiem odmiennego świata niż jej własny?

We Need YA
Broszurowa ze skrzydełkami

ISBN: 978-83-664-3128-7

Tytuł oryginalny: A Very Large Expanse of Sea

Liczba stron: 320

Format: 13.5x20.5cm

Cena detaliczna: 36,90 zł

Komentarze i recenzje nie są potwierdzone zakupem

Kamila Potoczek

Miłość w czasach nienawiści

Wszyscy wokół krzyczą o tolerancji. Żywy temat podejmowany na wszystkich szczeblach życia społecznego. My często też głośno mówimy o tym, jak bardzo jesteśmy tolerancyjni. Zastanówmy się jednak czy wiemy co oznacza to słowo i czy gdy przyjdzie spotkać nam się z „innością" będzie w pełni gotowi ją poprzeć. „Gdyby ocean nosił Twoje imię" głęboka, przenikająca na wskroś opowieść o miłości w czasach nienawiści. Bo jak osoby z dwóch różnych światów mogą się w sobie zakochać? I jak mają przekonać rodziców i znajomych, że chcą spędzić razem życie?
JuliCzyta

Nie mogę się pozbierać

Książka, która podejmuje tematykę tak bardzo teraz aktualną, a właściwie aktualną zawsze. Prawdę uniwersalną o tym, że nienawiść wciąż króluje w świecie, że człowiek człowiekowi wilkiem, że inność i oryginalność są dziwne, bo za wszelką cenę dąży się do ujednolicenia społeczeństwa i zabicia w ludziach kreatywności. Wydawać by się mogło, że będzie to opowieść lekka, ot - zwykły romans. Otóż nie, tu jest drugie i głębsze dno. Nie zostaniecie obojętni po tej lekturze.
Artur Olszewski

Świat zły

Niesprawiedliwość, przemoc, obelgi - to tylko część tego, co czeka tzw. innego człowieka. Ale co to znaczy innego? Bo nie jest taki jak ty, bo wierzy w innego Boga, bo ma inny pogląd na świat? Mądra i bardzo potrzebna książka, po której zadacie sobie tylko jedno pytanie „dlaczego?" i gwarantuje, że długo nie znajdziecie na nie odpowiedzi. Bo na niesprawiedliwość nie da się znaleźć wyjaśnienia.

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...