Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Gdybym miała skrzydła O różach, drzewach i innych kobietach

Anna Krajewska

Gdybym miała skrzydła O różach, drzewach i innych kobietach

15,50

 

Książka pt. „Gdybym miała skrzydła. O różach, drzewach i innych kobietach” to krótki przewodnik po ścieżkach kobiecości przeznaczony dla nastoletnich dziewcząt. Nie jest jak mogłoby się wydawać typowym poradnikiem, a raczej zaproszeniem do barwnej podróży, skłaniającej do autorefleksji i odpowiedzialności. Poprzez historie pisane życiem, autorską bajkę terapeutyczną oraz konkretne wskazówki pobudza do twórczości, inspiruje oraz motywuje do akceptacji siebie. Pomaga w kształtowaniu zdrowego stylu życia opartego na trwałych więziach i ugruntowanej hierarchii wartości. Książka dostępna również w pakiecie z warsztatami rozwojowymi dla dziewcząt.

„Ta książka jest jak list od przyjaciółki. Takiej prawdziwej. Trochę starszej, bardziej doświadczonej, mającej otwarte serce. Najbardziej docenią ją dziewczęta wrażliwe, może trochę nieśmiałe, delikatne i szukające piękna. Jest tu kilka opowieści o kobietach.Jedne z nich są silne i odważne, inne smutne i zranione, jeszcze inne twórczo podchodzące do życia, miłości i pielęgnowania relacji. Ten kalejdoskop postaci pozwala na znalezienie czegośdla siebie, na przyjrzenie się swojemu życiu. Pokazuje też jak różne są oblicza kobiecości i jak bardzo ta kobiecość jest złożona, tajemnicza i trudna do uchwycenia. Myślę, że po lekturze wiele czytelniczek poczuje, jak dobrze być kobietą. Poza tym, w książce można natrafić na garść podpowiedzi, które mogą uczynić życie ciekawszym, piękniejszym i bardziej twórczym.”AGNIESZKA GRZELAK - polska pisarka tworząca książki o tematyce fantastycznej, literaturę kobiecą, a także bajki dla dzieci

Krajewska Anna
Oprawa miękka

ISBN: 978-83-951-1710-7

Liczba stron: 64

Format: 145x205mm

Cena detaliczna: 15,50 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...