Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Gdzie jest korona cara?

Artur Pacuła

Gdzie jest korona cara?

7.5

(64 ocen) wspólnie z

21,21

 

Szukasz powieści młodzieżowej, która dorównałaby jakością i czytelniczym uznaniem legendarnemu "Panu Samochodzikowi"? W takim razie "Gdzie jest korona cara?" na pewno spełni Twoje oczekiwania! Książka będzie idealnym prezentem dla młodego Czytelnika, ale również starsi stażem miłośnicy literatury odnajdą w niej wiele przyjemności.

Poznaj historię grupy nastolatków: Ali, Igora, Mirasa i Moniki, którzy wyjeżdżają na obóz wspinaczkowy do Zamku Czocha. Jednak to, co miało być zwykłymi wakacjami, szybko zamienia się w poszukiwanie przygód. Rolę w takim obrocie spraw odegrał opiekun bohaterów i jednocześnie nauczyciel historii, pan Marcin Krygier - kiedy zgłębiał z młodzieżą temat zagadkowych klejnotów, zaginionych tuż po II Wojnie Światowej, nie mógł przecież domyślać się, że jego rezolutni podopieczni postanowią je odnaleźć.

Mimo że na początku nikt z przyjaciół nie wierzy w historie o skarbach, niedługo okazuje się, że w dawnych opowieściach jednak tkwi ziarno prawdy. Młodzieżowe spojrzenie i energia rzucają nowe światło na wiekowe legendy, przez co w poszukiwaniach pojawiają się nowe wątki. Bohaterowie "Gdzie jest korona cara?" nie tylko będą wspinali się na skałkach, ale także wybiorą się na poszukiwania ukrytych zamkowych tuneli, a nawet wyruszą w pogoń za złodziejem. Dla Czytelnika jest to gwarancja dobrej zabawy i wciągającej historii.

Artur Pacuła, autor książki, ma powody do dumy: rzadko zdarza się, żeby pierwsza książka serii została przyjęta tak ciepło, że konieczny był jej dodruk. W tym wypadku tak się jednak stało, a kolejne części cyklu również cieszą się popularnością. Należą do nich m.in.: "Gdzie jest dukat króla Zygmunta?" oraz "Gdzie jest skrytka generała Grota?"

Oficyna 4eM
Broszurowa ze skrzydełkami

Wydanie: drugie

ISBN: 978-83-662-4232-6

Liczba stron: 416

Format: 13.5x20.5cm

Cena detaliczna: 39,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...