Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Gdzie śpiewają raki (wydanie filmowe)

Delia Owens

Gdzie śpiewają raki (wydanie filmowe)

7.9

(17955 ocen) wspólnie z

27,86

 

Gdzie śpiewają raki to powieść, która okazała się jednym z objawień literackich ostatnich lat.

Barkley Cove, senne miasteczko gdzieś u wybrzeży Karoliny Północnej. W 1969 na jednym z tamtejszych mokradeł odnalezione zostaje ciało Chase’a Andrewsa. Miejscowi są przekonani, że za jego zniknięciem stoi tajemnicza Dziewczyna z Bagien. Oczy wszystkich zwracają się w kierunku Kyi Clark, a sama Kyia nagle musi zmierzyć się z dziesiątkami nieprzychylnych jej ludzi.

Wbrew powszechnemu przekonaniu dziewczyna nie zamieszkuje bagien z przymusu. Otaczająca ją przyroda jest bowiem jej domem, a zamieszkujące okolicę zwierzęta – najbliższymi przyjaciółmi. Dziewczyna ta staje się przedmiotem fascynacji dwóch chłopaków z Barkley Cove. Poznanie ich stanie się dla Kyi przeżyciem, które trwale ukształtuje jej późniejsze życie.

Gdzie śpiewają rak Delii Owens to powieść, która przez wielu uznawana jest za jeden z najlepszych utworów obyczajowych ostatnich lat. Autorka w subtelny, a przy tym niezwykle czuły sposób odkrywa w niej bowiem przed czytelnikami bogactwo i głębię natury. Ta przepiękna oda do świata przyrody jest też niezwykłym opisem przebiegu procesu dojrzewania, które – choć nie zawsze przechodzone bezboleśnie – wyrywa trwały ślad w sercu każdego z nas.

Utwór ma szansę zachwycić szczególnie miłośników prozy obyczajowej. Skomplikowane relacje, jakie łączą poszczególnych bohaterów, pozostają nieodgadnione praktycznie do końca powieści. Sama Dziewczyna z Bagien jest zaś osobą, obok której trudno przejść obojętnie. Zapoznaj się z jej losami i Ty i dołącz do setek tysięcy czytelników tej książki.


O AUTORZE

Delia Owens to amerykańska pisarka, której debiutancka powieść „Gdzie śpiewają raki” przez długi czas plasowała się na pierwszych miejscach najlepiej sprzedających się książek ostatnich lat. Książka ta przez prawie 3 lata gościła na liście bestsellerów „New York Timesa”.

Niezwykle ważny element jej życia od zawsze stanowiła natura. Efektem tego było zdobycie przez nią doktoratu w dziedzinie zoologii na Uniwersytecie Kalifornijskim. Przez długi czas wraz ze swoim ówczesnym mężem, Markiem Owensem, mieszkała w Afryce. Wraz z nim odbyła liczne (i nie zawsze bezpieczne) podróże po poszczególnych krajach czarnego kontynentu. Po powrocie do Stanów Zjednoczonych zaangażowała się w pracę naukową oraz działalność na rzecz ochrony przyrody. Jej debiut powieściowy miał miejsce w 2018 roku.

Świat Książki
Oprawa miękka

Liczba stron: 416

Świat Książki

Format: 135x215

Cena detaliczna: 39,90 zł

Rok wydania: 2022

”Gdzie śpiewają raki” (wydanie filmowe) Delia Owens fragment audiobooka

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...