Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Genialni W pogoni za tajemnicą geniuszu

Eric Weiner

Genialni W pogoni za tajemnicą geniuszu

39,70

 

PODRÓŻ ŚLADAMI GENIUSZU
Skąd biorą się ludzie wybitnie uzdolnieni? Jaki wpływ na rozwój geniuszu ma miejsce, w którym on powstaje? I co tak naprawdę kryje się pod słowem „geniusz”? Aby znaleźć odpowiedź na te pytania, Eric Weiner, pisarz, podróżnik, wielokrotnie nagradzany dziennikarz, wyrusza w podróż do miejsc, które reprezentowały kiedyś szczyt ludzkich osiągnięć. Wraz z czytelnikiem przenosi się między innymi do Wiednia z czasów Mozarta i Freuda, starożytnych Aten, renesansowej Florencji, Chin za panowania dynastii Song i Doliny Krzemowej. Genialni. W pogoni za tajemnicą geniuszu to niezwykła podróż w czasie – wędrówka pomiędzy teraźniejszością a przeszłością. Eric Weiner, autor bestsellerowych Geografii szczęścia i Poznam sympatycznego Boga, po raz kolejny zadaje sobie i czytelnikom trudne pytania, a następnie wyrusza w świat, aby odnaleźć satysfakcjonujące odpowiedzi.
ERIC WEINER wielokrotnie nagradzany dziennikarz i autor bestsellerów przetłumaczonych na ponad 20 języków. Były korespondent National Public Radio oraz reporter The New York Times. Obecnie współpracuje między innymi z The Washington Post, BBC Travel i AFAR.

Wydawnictwo Naukowe PWN
Oprawa miękka

Wydanie: 2

ISBN: 9788301233174

Tytuł oryginalny: The Geography of Genius: A Search for the World's Most Creative Places from Ancient Athens to Silico

Liczba stron: 416

Format: 14.0x20.5cm

Cena detaliczna: 49,00 zł

Tłumaczenie: Ewa Kleszcz

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...