Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Geniusz

Marie Lu

Geniusz

7.9

(1953 ocen) wspólnie z

31,49

 

Ona stała się zdrajczynią.
On – bohaterem ludu.

Po dramatycznych wydarzeniach w Los Angeles Day i June uciekają do Las Vegas z nadzieją, że uzyskają pomoc od Patriotów – grupy buntowników pragnących obalić Republikę. Gdy umiera Elektor Primo, władzę obejmuje jego syn Anden, który chce wprowadzić własne porządki, nawet za cenę konfliktu wojska z rządem. June wierzy, że los Republiki dzięki nowemu przywódcy się odmieni, ale dla Daya pozostaje on wyłącznie twarzą systemu, który odebrał mu wszystko.
Patrioci szykują zamach na Andena, a główną rolę mają odegrać Day i June. On jest zdeterminowany, by zabić nowego Elektora, ona – by go ocalić. Trafiają w sam środek niebezpiecznej rozgrywki, w której mogą stracić nie tylko życie, ale także szansę na lepszą przyszłość dla całego kraju.
Kto jest sprzymierzeńcem, a kto wrogiem?
Czas stanąć po jednej ze stron.

Przeczytajcie kontynuację kultowej „Legendy” – godnej następczyni „Igrzysk śmierci” – która podbiła serca milionów czytelników na całym świecie!

Marie Lu to autorka powieści młodzieżowych. Przed swoim debiutem literackim pracowała jako dyrektorka firmy tworzącej gry komputerowe. Teraz jest pełnoetatową pisarką, a wolny czas spędza na czytaniu, rysowaniu i graniu w Assassin’s Creed. Jej dystopiczna seria Legenda trafiła na listę bestsellerów „New York Timesa”.

Moondrive
Broszurowa ze skrzydełkami

Wydanie: Pierwsze

ISBN: 978-83-813-5211-6

Liczba stron: 400

Moondrive

Format: 135 x 205mm

Cena detaliczna: 44,99 zł

Tłumaczenie: Marcin Mortka

Rok wydania: 2022

Ebook i Audiobook dostępny na

Kup ebooka

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...