Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Geografia 2 Podręcznik Zakres rozszerzony. Liceum i technikum

Sławomir Kurek

Geografia 2 Podręcznik Zakres rozszerzony. Liceum i technikum

61,27

 

Podręcznik Geografia 2. Zakres rozszerzony został przygotowany dla uczniów klasy 2 liceów ogólnokształcących i techników. Publikacja pozwala przygotować się do uzyskania pozytywnego wyniku na maturze z tego przedmiotu.

Każdy dział publikacji zaczyna się od spisu tematów z danego obszaru. Bezpośrednio pod tytułem rozdziału uczeń znajdzie blok „Na tej lekcji”, gdzie podano cele realizowane w danym temacie. Zagadnienia z geografii politycznej, społecznej i gospodarczej zilustrowano licznymi wykresami, diagramami i mapami. Ilustracje wykorzystano także w bloku zadań do rozwiązania, których wykonanie po każdej lekcji umożliwi uczniom zapoznanie się z typami zadań występującymi w arkuszach maturalnych. Podsumowanie lekcji stanowi zbiór najważniejszych treści do zapamiętana z danego tematu. Z podobnego zestawienia – Podsumowanie przed sprawdzianem – można skorzystać przy powtórkach po przerobieniu całego działu. Hasła na marginesach i definicje wyróżnione kolorową czcionką pozwolą szybko odnaleźć najważniejsze pojęcia, nazwy i zagadnienia.

Podręcznik do geografii dla klasy 2, zakres rozszerzony dla szkół ponadpodstawowych składa się z 7 działów:

Podział polityczny i rozwój społeczno-gospodarczy świata
Zagadnienia demograficzne i społeczne
Współczesne kierunki rozwoju gospodarczego na świecie i w Polsce
Rolnictwo, leśnictwo i rybactwo
Zmiany struktury przemysłu i budownictwa
Rola usług w gospodarce
Relacje człowiek – środowisko geograficzne

Operon
Oprawa miękka

ISBN: 978-83-663-6501-8

Liczba stron: 382

Format: 16.0x23.0cm

Cena detaliczna: 73,70 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...