Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Geografia Repetytorium Szkoła podstawowa COMBO

Marzena Wieczorek, Mrozek Tomasz, Sypniewski Jakub

Geografia Repetytorium Szkoła podstawowa COMBO

17,56

 

Repetytorium z geografii składa się z dwóch części: powtórzeniowej i sprawdzającej (z testem). Znakomicie może zastąpić wszystkich pięć podręczników (z klas IV–VIII), gdyż obejmuje wszystkie ważne tematy uwzględnione w podstawie programowej. Każdy temat jest tak rozplanowany, żeby był od razu do ogarnięcia wzrokiem (na dwóch sąsiednich i jednocześnie widocznych stronach). Ma być rodzajem „ściągawki” wyjaśniającej i podsumowującej prezentowane zagadnienie krok po kroku. Co jest oczywiste, wiele zagadnień ilustrują i wyjaśniają mapy oraz poglądowe grafy, schematy, rysunki i fotografie.
Tłumaczenie zagadnień zwykle sprawiających trudności, np. takich jak posługiwanie się skalą i dokonywanie obliczeń, posługiwanie się współrzędnymi geograficznymi czy też obliczanie czasu strefowego lub słonecznego, wyjaśniane jest „krok po kroku” na konkretnych przykładach. Objaśnienia mają charakter rozumowania przyczynowo-skutkowego. Na końcu tematu są pytania, do których odpowiedzi zapisano „do góry nogami”, by skłonić ucznia do samodzielnych odpowiedzi i dać mu możliwość sprawdzenia poprawności rozumowania.
Na końcu repetytorium jest sprawdzian (wraz z omówieniem i rozwiązaniami) wykonany na podstawie wzorcowych testów Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Podpowie kandydatowi do szkoły średniej czy dobrze opanował materiał z przedmiotu na poziomie szkoły podstawowej. To znakomita pomoc, którą uczniowie mogą wykorzystywać samodzielnie, a także z udziałem dorosłych.

Demart
Oprawa miękka

ISBN: 978-83-791-2431-2

Liczba stron: 136

Format: 20.5x28.5cm

Cena detaliczna: 29,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...