Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Giełda wolność i pieniądze Poradnik spekulanta

Tharp Van K.

Giełda wolność i pieniądze Poradnik spekulanta

140,00

 

Nie jest przypadkiem, że tę wspaniałą książkę o budowaniu systemów i strategii transakcyjnych napisał człowiek znany jako specjalista od psychologii inwestowania – autor najbardziej cenionych na świecie seminariów dla profesjonalnych traderów. Nawet systemy całkowicie mechaniczne są tworzone i stosowane przez ludzi.

Tharp pokazuje, jak prowadzić skuteczną grę między dwoma trudnymi do opanowania żywiołami – naszymi emocjami i rynkiem. Z książki możemy dowiedzieć się, dlaczego większość sygnałów otwarcia pozycji to zaledwie dziesięć procent skutecznego systemu transakcyjnego. Sukces systemu zależy przede wszystkim od tego, w jaki sposób wychodzimy z rynku. Jednak nawet dobra strategia zamykania pozycji nie gwarantuje sukcesu, jeśli nie jest uzupełniona o właściwy mechanizm zarządzanie wielkością pozycji.

Drugie poszerzone wydanie zawiera nowe rozdziały o trendach sekularnych i szerokim obrazie rynku, o ocenie skuteczności systemów transakcyjnych, a także systematyczną analizę przykładowych systemów stosowanych przez graczy o bardzo różnych przekonaniach na temat giełdy.

**

Książka Giełda, wolność i pieniądze jest obowiązkową lekturą dla nowych traderów, których przyjmuję do pracy. Ze wszystkich książek dr Vana K. Tharpa ta jedna najlepiej oddaje istotę nauk, jakie przekazuje on w swoich warsztatach i kursach.

Chuck Whitman, dyrektor Infinium Capital Management

Linia
Oprawa miękka

ISBN: 9788366667174

Tytuł oryginalny: Trade Your Way to Financial Freedom

Liczba stron: 430

Cena detaliczna: 140,00 zł

Tłumaczenie: Krzysztof Środa

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...