Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Globalne ocieplenie

Marek Żak

Globalne ocieplenie

7.0

(1 ocena) wspólnie z

28,00

 

Czwarta książka w dorobku Marka Żaka

Janek Mróz, doktor matematyki, zajmujący się tworzeniem modeli prognozowania pogody, a do tego grający nieźle w tenisa, trafia jako stypendysta do nowojorskiego instytutu klimatycznego. Świat zastanawia się właśnie, czy ludzkości grozi kolejna epoka lodowcowa, kiedy bohater odkrywa intrygujące zjawisko, sugerujące, że może być zupełnie inaczej – stały wzrost temperatury na Florydzie. Dyrektor instytutu wysyła Janka do bliźniaczej placówki w Miami, by zbadał sprawę na miejscu. W pracy Janek poznaje Joanę, z którą wkrótce nawiązuje gorący romans. Okazuje się jednak, że dziewczyna pochodzi z bardzo zamożnej rodziny, a ta nie jest zachwycona związkiem biednego Polaka z amerykańską dziedziczką. Janek wraca do Nowego Jorku, gdzie poznaje na kortach tenisowych Monikę, córkę niemieckiego przemysłowca, podobnie jak on, wielbiciela opery. Czy jednak zapomni o dziewczynie z Florydy? I przede wszystkim, co z klimatem? Czy światu grozi zlodowacenie, czy może globalne ocieplenie?

Wszystkie te zagadki znajdą rozwiązanie w książce Marka Żaka „Globalne ocieplenie”. Autor snuje swoją opowieść, zgrabnie przeplatając wątki osobiste i zawodowe głównego bohatera, który wcale nie zachowuje się jak biedny przybysz z komunistycznej niedawno jeszcze Polski. Wręcz przeciwnie – jest pewny siebie, nie ma żadnych kompleksów i sypie pomysłami jak z rękawa. Nic dziwnego, że o współpracę z nim zaczną zabiegać i wojskowi, i tajne służby.

Warszawska Firma Wydawnicza
Oprawa miękka

ISBN: 978-83-780-5315-6

Liczba stron: 248

Format: 13.0x20.0cm

Cena detaliczna: 28,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...