Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Głosy chaosu

Leonard Rosen

Głosy chaosu

6.4

(165 ocen) wspólnie z

39,80

 

Henri Poincaré, as Interpolu, potomek słynnego XIX-wiecznego matematyka, intelektualista ściśle trzymający się litery prawa, a zarazem czuły mąż i ojciec, ujął zbrodniarza wojennego z czasów wojny w Serbii.
Banović zza krat poprzysięga zemstę, jednak umysł inspektora zajmuje już inne dochodzenie: W zamachu bombowym przeprowadzonym z chirurgiczną precyzją ginie w Amsterdamie młody genialny matematyk. Poszukiwał uniwersalnej teorii matematycznej wyjaśniającej wszystkie zjawiska zachodzące w przyrodzie, które mają być ze sobą powiązane i funkcjonować według jednego wzorca.
Poincaré rozpoczyna pościg za mordercą - przez dwa kontynenty i o najwyższą stawkę – ale nienawiść Banovića go dosięga.
Tymczasem liczba podejrzanych rośnie. Światem wstrząsają kolejne zamachy.
Poddany próbie jak biblijny Hiob, oszalały z rozpaczy, przygnieciony poczuciem winy rezygnuje ze śledztwa. I odkrywa, że te dwie sprawy mogą się łączyć. Wspólnym ogniwem może być on sam. A rozwiązanie przynieść może teoria chaosu…

Prawdziwy klejnot: genialny kryminał dla ludzi myślących.
„Kirkus Reviews”

Literacki majstersztyk: w oparciu o matematykę i teorię chaosu Rosen tworzy przeraźliwie logiczną międzynarodową intrygę i zestawia ją z wielkimi moralnymi i teologicznymi pytaniami.

„Library Journal”

A gdyby istniało uniwersalne matematyczne równanie wyjaśniające wszystkie zjawiska i porządkujące to, co z pozoru wydaje się przypadkowe?
Czy posłużyłoby nienawiści i zbrodni?

Głosy chaosu - debiut niezwykle utalentowanego pisarza, wykładowcy Harvardu - to trzymające w najwyższym napięciu arcydzieło, które sięga literackich gwiazd.
„New York Times”

Inteligentna, oryginalna powieść. Rosen wplata w sensacyjną intrygę ważne pytania religijne i filozoficzne.
„New York Times”

Filozofia, matematyka, zbrodnie wojenne, światowa gospodarka, Biblia i teoria chaosu złożone w znakomitą powieść z zaskakująco oryginalnym bohaterem.
„Booklist”

Kryminalna zagadka wpleciona w ważny społeczny komentarz. Rosen stawia pytania etyczne i rozważa modele zachowań, ale odpowiedź pozostawia czytelnikowi.
„Washington Post”

Wysokooktanowa akcja, piękny język, przekonujące, bardzo prawdziwe postacie obarczone ludzkimi ułomnościami, elegancka matematyczna konstrukcja i dogłębna znajomość ludzkich serc – tych szlachetnych i tych czarnych jak noc.
„Daily Herald”

Tylko wybitny pisarz potrafi utkać porywającą historię ze splotu złożonych idei, a tą zręczną kunsztowną powieścią Leonard Rosen dowiódł, że jest takim właśnie pisarzem. Sięgające nie tylko po motyw zbrodni i ludzkiej kondycji, ale i matematykę, ekonomię i religię, Głosy chaosu to powieść sensacyjna i ekscytujący thriller dla myślącego czytelnika.
Arthur Golden, autor bestsellera Wyznania gejszy

Amber
Broszurowa ze skrzydełkami

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-241-4590-4

Tytuł oryginalny: All Cry Chaos

Liczba stron: 400

Format: 205x130mm

Cena detaliczna: 39,80 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...