Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Gniew
7.7

(8984 ocen) wspólnie z

25,96

Pożegnanie z Szackim, jednym z najbardziej znanych bohaterów kryminalnych w Polsce!

25 listopada 2013 r. prokurator Teodor Szacki zostaje wezwany do zrujnowanego bunkra, który znajduje się obok poniemieckiego szpitala miejskiego w Olsztynie. W czasie robót drogowych odnaleziono tam stary szkielet.

Szacki bezrefleksyjnie „odfajkowuje Niemca”, jak się tutaj nazywa wojenne szczątki. Każe przekazać je uczelni medycznej, gdzie wiecznie brakuje eksponatów do celów dydaktycznych. Nie przypuszcza, że to, co wydawało się końcem rutynowej procedury, jest początkiem najtrudniejszej sprawy w jego prokuratorskiej karierze. Sprawy, która pozbawi go prawniczego dystansu, zmusi do wyborów ostatecznych i okaże się ostatnim dochodzeniem prokuratora Teodora Szackiego.

„Gniew" to pożegnanie z Szackim, jednym z najbardziej znanych bohaterów kryminalnych w Polsce.

Bohater Miłoszewskiego został dostrzeżony i doceniony także na świecie, co potwierdzają recenzje i wyróżnienia dla kolejnych wydań książek Zygmunta Miłoszewskiego za granicą. Prestiżowy „Publisher’s Weekly” w recenzji „Uwikłania" napisał, że czytelnicy będą chcieli kontynuacji losów prokuratora Szackiego. I trochę żal, że autor - równie stanowczo jak swego czasu Artur Conan Doyle - obwieścił koniec przygód swojego bohatera!

Zygmunt Miłoszewski (ur. w 1976 r. w Warszawie) - powieściopisarz i publicysta; współautor scenariuszy filmowych. Autor powieści kryminalnych o prokuratorze Teodorze Szackim.

W 2004 roku zadebiutował literacko na łamach „Polityki” opowiadaniem „Historia portfela”, nadesłanym na konkurs organizowany przez Jerzego Pilcha. W 2005 r. wydał powieść grozy „Domofon”, w 2006 r. baśń dla dzieci, „Góry Żmijowe”, a rok później „Uwikłanie” - pierwsza część kryminalnego cyklu o prokuratorze Teodorze Szackim.

W 2010 r. Jacek Bromski zekranizował jego „Uwikłanie”.

Jesienią 2011 roku ukazało się „Ziarno prawdy”, nowa część przygód prokuratora Szackiego, a w 2014 r. „Gniew”.

WAB
Broszurowa ze skrzydełkami

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania:
2014-10-22

ISBN: 978-83-280-0935-6

Liczba stron: 407

WAB

Format: 13.5x20.2cm

Cena detaliczna: 44,99 zł

Miłoszewski o kryminale

Miłoszewski w Xięgarni (cz.1)

Miłoszewski w Xięgarni (cz.2)

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...