Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

GórFanka Na Himalajskiej ścieżce

Anna Czerwińska

GórFanka Na Himalajskiej ścieżce

7.4

(107 ocen) wspólnie z

34,90

 

„GórFanka Na Himalajskiej ścieżce” to piąta, a zarazem ostatnia część serii GórFanka.

To wyjątkowy tytuł, w którym autorka zawarła opisy ponad 30 lat swojej działalności górskiej. Czerwińska opowiada o potyczkach z ośmioma szczytami (w tym sześcioma ośmiotysięcznikami, które zdobyła).

Książka ta pozwala na zauważanie ogromnych zmian jakie dokonują się w życiu Anny podczas wieloletniej przygody.

Szczerość, dużo śmiechu, anegdotyczność opowieści snutej przez autorkę to elementy, które możemy odnaleźć w każdej z części serii. To bardzo emocjonalna, prawdziwa książka, w której ścierają się ze sobą zachwyt i wielki smutek.


Anna Czerwińska jest polską alpinistką i himalaistką. Jako druga Polka stanęła na szczycie Mount Everestu. Tym czynem skompletowała Koronę Ziemi. Była drugą osobą w Polsce (po Leszku Cichym), która tego dokonała. Była uczestniczką wypraw wspinaczkowych u boku Wandy Rutkiewicz i Krystyny Palmowskiej. Czerwińska z wykształcenia jest doktorem nauk farmaceutycznych. Porzuciła swój zawód z miłości do gór.
Czerwińska swoją przygodę ze wspinaczką górską rozpoczęła w 1969 roku. Początkowo interesowała się taternictwem, później pasja przeobraziła się w miłość do wysokich gór takich, jak: Alpy, Himalaje, Karakorum.

Annapurna
Oprawa miękka

ISBN: 978-83-619-6815-3

Liczba stron: 256

Format: 145x210mm

Cena detaliczna: 34,90 zł

Wywiad z autorką

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...