Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Gotham Central Tom 3 W obłąkanym rytmie

Ed Brubaker, Greg Rucka

Gotham Central Tom 3 W obłąkanym rytmie

8.0

(81 ocen) wspólnie z

69,99

 

Trzeci tom serii kryminalnej rozgrywającej się w Gotham, mieście Batmana. Cykl ten został uhonorowany najważniejszymi wyróżnieniami amerykańskiego rynku komiksowego – Nagrodami Eisnera i Harveya. W Gotham City szaleje brutalna wojna gangów. Po pewnym tragicznym błędzie policjanci dochodzą do wniosku, że nie mogą już ufać Batmanowi, a zatem komisarz podejmuje brzemienną w skutki decyzję – Mroczny Rycerz jest teraz poszukiwany, a słynny batsygnał zostaje zdjęty z dachu centrali. Nastąpiło to w najgorszym momencie, bo Wydział Poważnych Przestępstw musi się zmierzyć z superłotrem, z którym nigdy dotąd nie miał do czynienia, a na szali leży życie dobrego policjanta.
Gdy wojna gangów daje się we znaki detektywom Renee Montoyi i Crispusowi Allenowi, funkcjonariusze podejmują działania, które na zawsze odmienią ich losy. Aby Gotham było bezpieczne bez pomocy Batmana, Allen i Montoya muszą sobie narobić potężnych wrogów... i zmierzyć się ze swoimi mrocznymi sekretami.
Trzeci tom cyklu GOTHAM CENTRAL stworzyli wybitni scenarzyści Greg Rucka (Batman, Zamieć, Za Królową i Ojczyznę, liczne powieści kryminalne) i Ed Brubaker (The Fall, Catwoman, The Authority) oraz rysownicy Michael Lark (Sandman, Superman, Batman) i Stefano Gaudiano (Żywe Trupy, Daredevil).

Egmont
Broszurowa ze skrzydełkami

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-281-1923-9

Tytuł oryginalny: Gotham Central

Liczba stron: 228

Format: 16.8x25.5

Cena detaliczna: 69,99 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...