Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Gra w kości

Elżbieta Cherezińska

Gra w kości

37,90

 

Otto III - dwudziestoletni młodzieniec ochrzszczony mianem genialnego dziecka, który sprawuje władzę nad największą potęgą chrześcijańskiego świata. Już w wieku trzech lat otrzymał cesarską koronę i został otoczony najwybitniejszymi umysłami swojej epoki. Zmęczony władzą sprawowaną od dziecka ucieka w świat ekstazy.

Bolesław Chrobry - trzydziestoletni mężczyzna, świadomy własnej wartości. Uwielbia kobiety, seks, dzikie polowania i mocne wrażenia. Jego największym pragnieniem jest zdobycie korony, dla której jest w stanie zrobić wszystko.

Podczas gdy świat świętuje rok tysięczny, Europa walczy z dwubiegunowym podziałem. Część papieska, reprezentowana przez Bolesława i część cesarska z Otto III u władzy. Obie strony przygotowują się do historycznego, marcowego spotkania w Gnieźnie, gdzie każda z nich będzie chciała zaimponować tej drugiej. W grę wchodzą wszelkie sposoby, które mają przyczynić się do zbudowania przewagi jednej ze stron: woja wywiadów, manipulacja i liczne zabiegi, które współczenie określane są mianem public relations.

Książka przesycona jest mentalnościa całej epoki średniowiecza. Wszechobecna religijność ściera się z brutalnością, a powrzechnie panuje pełna zgodność że z każadego grzechu można się wyspowiadać.

Gra w kości to oparta na faktach powieść opisująca spotkanie potęg, które na zawsze zapisze się na kartach historii.

Zysk i S-ka
Broszurowa ze skrzydełkami

Wydanie: drugie

ISBN: 978-83-656-7632-0

Liczba stron: 408

Format: 155x235mm

Cena detaliczna: 37,90 zł

Fragment książki

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...