Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Greccy herosi według Percy'ego Jacksona

Rick Riordan

Greccy herosi według Percy'ego Jacksona

59,84

 

Kto uciął głowę Meduzie? Kogo wychowała niedźwiedzica? Kto ujarzmił Pegaza? I co się właściwie stało ze Złotym Runem? Wie to doskonale każdy heros, a Percy Jackson opowie wam o śmiałych czynach Perseusza, Atalanty, Bellerofonta i wielu innych greckich bohaterów. Ten zbiór opowieści w zabawnym, swobodnym stylu, do jakiego Percy przyzwyczaił już czytelników („Miałem w swoim czasie złe doświadczenia, ale bohaterowie, o których zamierzam wam opowiedzieć, to naprawdę ciężkie przypadki. Dzielnie schrzanili wszystko to, czego nikt przed nimi nie zdołał schrzanić.”), z dynamicznymi ilustracjami Johna Rocco, doskonale uzupełni kolekcję każdego fana twórczości Ricka Riordana – oraz każdego, kto chciałby awansować od zera do bohatera. Bierzcie więc do ręki płonące włócznie. Załóżcie lwie skóry. Wypolerujcie tarcze i upewnijcie się, że macie strzały w kołczanie. Cofamy się o około cztery tysiące lat, aby ucinać głowy potworom, ocalić kilka królestw, ustrzelić paru bogów, najechać na Podziemie i ukraść złym ludziom łup. A potem, na deser, umrzeć bolesną i tragiczną śmiercią. Gotowi? Super. Do dzieła.

Galeria Książki
Oprawa miękka

Wydanie: 3

ISBN: 9788366173064

Tytuł oryginalny: Percy Jackson's Greek Heroes

Liczba stron: 528

Format: 16.5x22.0cm

Cena detaliczna: 94,90 zł

Tłumaczenie: Agnieszka Fulińska

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...