Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Grom z jasnego nieba i inne opowiadania

Elizabeth McCracken

Grom z jasnego nieba i inne opowiadania

5.9

(17 ocen) wspólnie z

24,56

 

Opowiadania Elizabeth McCracken to dziewięć mocnych, intensywnych historii, zaprawionych charakterystycznym humorem, empatią oraz lirycznym stylem. Czytelnik prowadzony jest pośród kruchej przestrzeni pomiędzy miłością a samotnością. W uniwersum McCracken ból w sercu zawsze przeplata się z zaczarowanymi chwilami radości, które przypominają nam o cudzie życia. Śmiech dziecka, papuga mówiąca z okropnym francuskim akcentem to przebłyski ciepła na tle dotkliwych wydarzeń. Śmierć, kalectwo, niepokojące myśli czy przemoc - to tylko niektóre tematy, które porusza McCracken. Choć nie rozpieszcza czytelnika, podsuwając mu szczęśliwe i oczywiste zakończenia, nie sposób oderwać się od tej hipnotyzującej lektury.
To cudownie ekscentryczny, poruszający i orzeźwiający zbiór opowieści
___
Oszałamiająco piękna... Genialnie poruszająca... Stale migocze w niej czysta radość i zdumiewająca magia, a cięty humor działa jak sygnał SOS – wołanie pomocy, kiedy toniesz w mgle zagubienia.
– Los Angeles Time
Piękny twór upleciony z humoru, empatii oraz unikatowej i magicznej mocy malowania słowem jest jest namacalnym dowodem na to, że proza Elizabeth McCracken powinna być uznana za wyśmienitą.
–The New York Times Reviews
___
Elizabeth McCracken – amerykańska autorka, która urodziła się w 1966 roku w Bostonie. Jest żoną pisarza Edwarda Careya, z którym ma dwójkę dzieci. Przed ich urodzeniem poroniła. To traumatyczne wydarzenie było inspiracją do przelewania emocji na papier. Obecnie mieszka i tworzy w Nowym Jorku.

Wydawnictwo Kobiece
Broszurowa ze skrzydełkami

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-655-0634-4

Tytuł oryginalny: Thunderstruck and other stories

Liczba stron: 272

Format: 13.6x20.5

Cena detaliczna: 36,90 zł

Ebook i Audiobook dostępny na

Kup ebooka

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...