Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Grube ryby Jak zarobili swój pierwszy miliard

Matys Michał

Grube ryby Jak zarobili swój pierwszy miliard

6.7

(45 ocen) wspólnie z

39,99

 

Jan Kulczyk, Zygmunt Solorz-Żak, Michał Sołowow, Leszek Czarnecki, Ryszard Krauze, Adam Góral, Aleksander Gudzowaty, Janusz Szlanta, Roman Kluska, Gromosław Czempiński
Kim byli i są: geniuszami biznesu czy członkami mrocznego układu?
Jak zarobili przysłowiowy „pierwszy milion”, a na czym następne?
Jak pieniądze zmieniły ich obyczaje?
W jaki sposób biznes miesza się z polityką?
Czy niezbędne są kontakty z politykami, czy przeciwnie, należy ich unikać?
Dlaczego od wizji ważniejsza jest skuteczność?
Jak lepiej zarządzać: niepodzielnie, wydając polecenia, czy bardziej polegać na współpracownikach?
Czy zawsze można się podnieść z biznesowego upadku?
Czy u nas da się w ogóle zrealizować amerykańskie marzenie „od pucybuta do milionera”?
Pełne faktów i anegdot opowieści o dziesięciu rekinach polskiego biznesu. Obrazują, jak zmieniała się nasza gospodarka, układając się w pasjonujący, barwny portret Polski ostatniego trzydziestolecia: od końca Peerelu, przez transformację, po współczesność; w kalejdoskop realiów, znaczony sukcesami, porażkami i niezliczonymi aferami – FOZZ-u, komputeryzacji ZUS-u, prywatyzacji stoczni, Rywina, Orlenu…
Michał Matys (ur. 1966) – łodzianin, z wykształcenia archeolog, z przypadku dziennikarz i autor filmów dokumentalnych. W latach 1991-2004 opisywał w „Gazecie Wyborczej” odradzanie się kapitalizmu w Polsce. Potem pisał m.in. dla miesięcznika „Profit” (dzisiejszy „Forbes”), tygodnika „Przekrój”, dzienników „Rzeczpospolita”, „Polska”, „Puls Biznesu”. W latach 2008-09 zrealizował dla TVP cykl filmów dokumentów o absurdach PRL „Zagadki tamtych lat”.

Agora
Broszurowa ze skrzydełkami

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-268-2478-4

Liczba stron: 416

Format: 135x215mm

Cena detaliczna: 39,99 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...