Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Gucek i Roch

Janusz Christa

Gucek i Roch

7.5

(42 ocen) wspólnie z

39,99

 

Gucek i Roch – wyjątkowe wydanie dwóch opowieści Janusza Christy z przełomu lat 70. i 80. XX wieku – Tajemniczy rejs i Kurs na półwysep Jork. Tajemniczy rejs W Gdańsku w tajemniczych okolicznościach nieznani osobnicy porywają profesora Mixtura, twórcę maszyny o nazwie „Psychograj”. Aparat ten może zwiększyć lub odebrać odwagę osobie poddanej jego działaniu. Gucek i Roch, przyjaciele i marynarze z drobnicowca „Wodołaz”, ruszają śladami porywaczy. Trop zaprowadzi ich najpierw do Lizbony, a finalnie do Ameryki Południowej, gdzie będą musieli się zmierzyć z groźną szajką przestępców. Na miejscu okaże się jednak, że mogą liczyć na „uroczą” pomoc… Kurs na półwysep Jork Tym razem, płynąc z Japonii do wybrzeży Australii, drobnicowiec „Wodołaz” zatrzymuje się na krótko na jednej z wysp archipelagu malajskiego. Marynarze Gucek i Roch stają się tam świadkami dziwnych wydarzeń. Nie wiedzą jednak jeszcze, że czekają ich niespodzianki znacznie groźniejsze niż nadchodzący właśnie tajfun. Statek zostaje porwany przez gang przemytników narkotyków. Przestępcy zmuszają Gucka do nurkowania w niebezpiecznym kraterze… Po dziesięciu latach od wydania albumu Kajtek, Koko i inni, w którym znalazły się przygody marynarzy w wersji czarno-białej, prezentujemy komiksy w postaci pokolorowanej.

Egmont
Oprawa twarda

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-281-0242-2

Liczba stron: 96

Format: 22.0x30.0cm

Cena detaliczna: 39,99 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...