Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Helena Trojańska

Zbigniew Badowski

Helena Trojańska

42,00

 

Zbigniew Badowski stworzył olśniewającą panoramę – biografie kobiety z czasów antycznych. Helena Trojańska – córka królowej spartańskiej Ledy i Zeusa, już poprzez swych rodziców i miejsce narodzin, nie miała łatwej i prostej drogi, a przeciwnie – jej losy od początku istnienia – zależne były od woli bogów a również i od Eris podrzuconej w jaskini centaura Chirona słynne złote jabłko pomiędzy Herę, Atenę i Afrodytę… A i wcześniej nie było lżej, bowiem w świecie antycznych herosów młodziutka piękność niewiele miała do powiedzenia, i chociaż nie chciała stać się kartą przetargową, to przecież bywała nią wbrew sobie, i chcąc nie chcąc ulegała, poddawała się woli kapryśnych, zadufanych, a także bezwzględnych i okrutnych mężczyzn.
Imiona wszystkich jej mężów, kochanków i kochanek, zalotników, szczęśliwców i upokarzanych znamy z „Iliady” Homera, ale i nie tylko… Nie chcę ich przypominać, tym bardziej że szczegółowe ich charakterystyki, informacje, niemal dane osobowe przytacza autor rozsnuwając przed Czytelnikami misterna sieć uczuć, namiętności, żądz, popędów, spełnień i snów, ambicji i rezygnacji, zwycięstw i porażek – i nie są to wydarzenia wyłącznie łóżkowe.
Oryginalnie ilustrowana, dopracowana graficznie i edytorsko powieść Zbigniewa Badowskiego przypomina też, że świat antycznej mitologii wciąż nas otacza, pulsuje milionami kopii i kolejnymi współczesnymi wcieleniami tamtych bohaterów, wciąż trwa tu i teraz między nami.

Andrzej Zaniewski

LSW
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania:
2018-08-17

ISBN: 978-83-205-5682-7

Liczba stron: 150

Format: 145x210mm

Cena detaliczna: 42,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...