Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Helisa

Marc Elsberg

Helisa

6.7

(1773 ocen) wspólnie z

44,99

Nasze DNA to dar

Helisa to trzecia z opowieści, która naświetla wyzwania, z którymi mierzy się współczesna cywilizacja. Maniakalne dążenie do doskonałości, wydajności i wytrzymałości dominują rzeczywistość, która kształtują potężne koncerny za nic mające etyczne dylematy w obliczu ryzykownych eksperymentów z DNA.

Czytelnik nie przestanie sobie zadawać pytań, czy ma do czynienia z fikcją literacką czy z prawdopodobny scenariuszem.

Najnowsza powieść autora bestsellerowego Blackoutu.


Czy masz w sobie geny, które zapewnią ci przetrwanie? Oni nas zastąpią!
Czy można wyleczyć poważą chorobę dzięki niewielkiej zmianie kodu DNA? A stworzyć zupełnie nowe gatunki roślin i zwierząt? Czy można genetycznie „zaprojektować” małego geniusza? I – co najważniejsze – czy to tylko pojedyncze eksperymenty, czy też celowe działanie na wielką skalę, które ma przygotować nowy, lepszy świat? Czy będzie w nim miejsce dla ciebie?
Marc Elsberg tworzy sugestywną wizję tego, jak wielkie koncerny chcą stworzyć lepszy świat za pomocą ryzykownych badań genetycznych. To, co brzmi jak opowieść science-fiction, już dzisiaj dzieje się w zaciszu laboratoriów, które stają się centrum władzy nad światem.

Marc Elsberg (pseudonim artystyczny austriackiego pisarza Marcusa Rafelsbergera) urodził się w 1967 roku w Wiedniu. Współpracował z austriacką gazetą „Der Standard”, jako pisarz zadebiutował w 2004 roku powieścią Das Prinzip Terz. Sukces przyniosła mu druga powieść, Menschenteufel, która przez rok znajdowała się w pierwszej dziesiątce thrillerów na listach Amazon. Kolejna książka, thriller Blackout (W.A.B. 2015), trafiła na listy bestsellerów magazynu „Der Spiegel” i dostała nagrodę Wissensbuch des Jahres 2012. W Polsce książka również stała się bestsellerem. W 2016 r. nakładem W.A.B. ukazał się kolejny thriller Marca Elsberga, Zero.

WAB
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania:
2017-03-15

ISBN: 978-83-280-4231-5

Liczba stron: 540

WAB

Format: 150x225mm

Cena detaliczna: 44,99 zł

Rok wydania: 2017

Mickiewicza strach obleciał

Jego łańcuchy DNA aż się skurczyły na widok utopijnych wizji przyszłego świata. Niemiecki pisarz wie jak dobrze zmrozić krew w żyłach, a psychikę poddać mrocznym eksperymentom.


Czy to już się dzieje, czy to tylko fikcja? Sterylne laboratoria zdecydowanie nie ułatwiły Mickiewiczowi trzeźwego namysłu. W głowie się nie mieści, to co się wyprawia! Nasz wieszcz zatęsknił szybko za akermańskim stepem, pagórkami leśnymi i łąkami zielonymi. Nie dla literata zimny świat medycznego eksperymentu!


Kody, liczby, cyfry, rachunki i działania, o nie, to nie dla Adasia. DNA to w końcu nie trzynastozgłoskowiec, a badania genetyczne to nie pisanie “Pana Tadeusza”.


Jednak z niekrytą ciekawością nasz wieszcz rozprawił się z kolejną już książką Elsberga. Wszak nie bez powodu dwa poprzednie tytuły pisarza okryły się płaszczem bestsellera. Futurystyczny świat to jednak niebezpieczna i groźna wyprawa w samo jądro technologicznej utopii.


Odważysz się towarzyszyć Adasiowi w podróży przez tajemnicze laboratoria i poznać ryzykowne badania tęgich umysłów?




Autor bestsellerów 'Blackout' i 'Zero' o swoich inspiracjach

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...