Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Hipnotyzer

Lars Kepler

Hipnotyzer

33,90

 

W środku grudniowej nocy psychiatrę Erika Marię Barka budzi telefon ze sztokholmskiego szpitala. Komisarz kryminalny Joona Linna prosi go o pilną pomoc – leczenie nieprzytomnego pacjenta, który doświadczył poważnego urazu. Ma nadzieję, że za pomocą hipnozy Erik będzie mógł komunikować się z chłopcem, umożliwiając policji przesłuchanie go. Dzięki temu może uda się ustalić, kto brutalnie zamordował jego rodziców i młodszą siostrę, a następnie znaleźć i ocalić starszą siostrę, zanim będzie za późno.

Jednak od ostatniego razu, gdy Erik praktykował hipnozę, minęło dziesięć lat, a psychiatra obiecał sobie, że nigdy do tego nie wróci. Powracające bolesne wspomnienia z tamtego czasu sprawiają, że decyduje się odmówić policji swojej pomocy.
Gdy w końcu daje się jednak przekonać, zostaje uruchomiona seria nieprzewidzianych zdarzeń…

Lars Kepler oczarowuje czytelników swoim Hipnotyzerem, tak jak zrobił to Stieg Larsson serią Millennium… Oczarowany, po prostu siedzę i łamię sobie głowę, próbując odpowiedzieć na pytanie, kim jest Lars Kepler. Człowiek, który swą magiczną różdżką wyczarował jedną z najlepszych powieści detektywistycznych, dla których zrezygnowałem ze snu.
Norrkopings Tidningar
Hipnotyzer to rzadki okaz: szwedzki thriller na wysokim międzynarodowym poziomie, mogący poszczycić się inteligentną, efektowną i zaskakującą fabułą. Zręczna, wyrafinowana i fascynująca narracja, mocny, przekonujący, wyrazisty język.
Kristianstadsbladet
Kepler celuje w ukazywaniu, w jaki sposób małe pomyłki mogą doprowadzić do ogromnych katastrof… Tak jak kobiety w jego powieści, ja również zakochałam się w fińskim komisarzu kryminalnym Joona Linna.
Amelia
Starannie utkana sieć suspensów, ostry dialog i niezwykle twórczy sposób ukazania, jak działa udręczony umysł – dodaj do tej mieszanki trochę szwedzkiego lodu, a otrzymasz powieść Larsa Keplera.
Szwedzkie Radio
W Hipnotyzerze nie ma żadnych przerw. Powieść pędzi z maksymalną prędkością.
Tidningen Kulturen
Lars Kepler napisał świetną powieść detektywistyczną, zapierający dech w piersiach thriller, który odkrywa wiele nieprzyjemnych stron psychiki ludzkiej. Otwiera drzwi do ludzkiej otchłani. I czyni to w sposób, któremu nie można się oprzeć.
Boras Tidning
Współczesna hybryda thrillera, powieści detektywistycznej i powieści grozy. To Lars Norén, Lars von Trier i kilka fanatycznych szwedzkich feministek w jednym - delikatnie mówiąc"".
Berlingske Tidende, Dania

Czyta Andrzej Mastalerz

Czarne
Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-753-6311-1

Tytuł oryginalny: Hypnotist

Liczba stron: 1

Czarne

Format: 13.8x19.1

Cena detaliczna: 33,90 zł

Tłumaczenie: Marta Rey-Radlińska

Rok wydania: 2012

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...