Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Historia kosmosu. Moja pierwsza książka o wszechświecie

Catherine Barr

Historia kosmosu. Moja pierwsza książka o wszechświecie

28,74

 

Seria dla dzieci, które wolą fakty od fikcji. Fantastyczna podróż przez historię i naukę! Dawno dawno temu, przed Wielkim Wybuchem nie było... NIC. Żadnych galaktyk, gwiazd, planet, czasu, przestrzeni, światła ani dźwięku. I nagle, ponad 13 miliardów lat temu, WSZYSTKO SIĘ ZACZĘŁO… Poznaj niezwykłą historię naszego wszechświata. Podróżuj do czasów Wielkiego Wybuchu, zobacz galaktyki i dołącz do pierwszego człowieka na Księżycu! Ciekawe jakie tajemnice kosmosu jeszcze możesz odkryć? Oto przepięknie zilustrowana opowieść o naszym wszechświecie, przeznaczona dla młodszych dzieci. Przenieś się w czasie do Wielkiego Wybuchu, zobacz, jak powstają gwiazdy i galaktyki, dołącz do pierwszego człowieka na Księżycu i wyobraź sobie, jakie jeszcze tajemnice czekają na odkrycie. Co o książce sądzą dzieci? “Bardzo ciekawe - opisuje wszechświat od początku do przyszłości. Upamiętnienie Łajki i tego co zrobiła dla ludzkości." - Ignacy 10 lat “Ciekawa historia opisana w bardzo zrozumiały sposób.” - Antoni, 7 lat “To zwierzęta latały rakietami?” - Antoś, 6 lat “Nasz odkurzacz to troszkę taka czarna dziura, on też czasem wciąga moje klocki.” - Miłosz lat 6 “Lubiłem jak była czarna dziura, która chciała wszystko wciągnąć. Lubiłem jak astronauta postawił flagę na księżycu. Podobał mi się pies, który był w kosmosie. Podobały mi się obrazki. Warto czytać tę książkę nawet dwa razy.” - Tomek lat 7 “Ta książka jest wspaniała. Jest taka super, a podobała mi się dlatego, że jest o takich super niesamowitych rzeczach w kosmosie!” - Tosia 6 lat “Najbardziej podobało nam się o rakietach. Chciałybyśmy zbudować swoje. Nazwiemy je Busia 1 i Mincia Serduszko" - Dobrusia i Marcelinka lat 6 “Jestem teraz taka mądra, jak ta książka!” - Anastazja lat 6 A jak polecają ją eksperci? Zaczynamy od najmniejszej kropki w historii, docieramy do największej struktury, o jakiej istnieniu wiemy. Na kolejnych stronach „Historii kosmosu. Mojej pierwszej książki o wszechświecie” obserwujemy, jak powstało dosłownie wszystko, co nas otacza. Zaglądamy gwiazdom do wnętrza, obserwujemy dramatyczne zderzenie Ziemi i narodziny Księżyca, poznajemy dzieje ludzkiej eksploracji kosmosu. Sięgamy nawet nieco w przyszłość patrząc na wizję kosmicznej turystyki. Największą zaletą tej książki jest możliwość poznania zjawisk, które ukształtowały kosmos i ujęcie tej opowieści w prostej, ciekawej formie. Aleksandra i Piotr Stanisławscy, CrazyNauka.pl Ta książeczka to wehikuł, który przeniesie was w czasie i przestrzeni. Dzięki niej skoczycie do chwili Wielkiego Wybuchu, by już za moment śmigać między planetami i poznawać tajniki nocnego nieba. Zapnijcie pasy! Karol Wójcicki | Z głową w gwiazdach Zapraszamy czytelników od lat pięciu do ośmiu, a może nawet do osiemdziesięciu ośmiu!

Agora
Oprawa twarda

ISBN: 9788326844614

Tytuł oryginalny: The story of space

Liczba stron: 32

Format: 24.0x27.5cm

Cena detaliczna: 46,99 zł

Tłumaczenie: Agnieszka Walulik

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...