Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Historia naturalna syren

Emily Hawkins

Historia naturalna syren

9.3

(8 ocen) wspólnie z

38,77

 

Oto sekretny dziennik Darcy Delamare, badaczki morskich głębin, która w 1872 roku na pokładzie statku HMS Challenger wyruszyła w trwający trzy lata rejs dookoła świata. Ponieważ w tamtych czasach kobiety nie mogły robić kariery naukowej, Darcy przebrała się za mężczyznę i dołączyła do tej fascynującej wyprawy jako Daniel Dawson. Owocem jej pracy na pokładzie jest zachwycający album Historia naturalna syren, który przekazała Brytyjskiemu Towarzystwu Nauk Przyrodniczych.

Księga wprowadza w tajemnicze życie syren. Dzięki skrupulatnym notatkom i szczegółowym rysunkom nauczycie się rozróżniać gatunki syren z całego świata; dowiecie się, gdzie mieszkają i jak żyją. Poznacie sekretną mowę syren, ich anatomię, cykl życia oraz zwyczaje i upodobania.

Historia naturalna syren, wzorowana na dawnych atlasach historii naturalnej, łączy fikcyjną fabułę i bohaterów z rzetelnymi faktami przyrodniczymi, konsultowanymi przez eksperta. Zapadające w pamięć stylizowane ilustracje uruchamiają wyobraźnię i pozwalają zanurzyć się w magiczny świat, a wciągająca historia pomaga chłonąć wiedzę.

Wyjątkowość tej księgi podkreśla jej olśniewająca szata graficzna oraz eleganckie wydanie w płóciennej oprawie ze srebrnymi tłoczeniami i posrebrzanymi stronami. Dzięki temu Historia naturalna syren sprawdzi się jako prezent na wyjątkowe okazje dla małych, dużych i całkiem dorosłych!

Harper Collins Polska
Oprawa twarda

ISBN: 978-83-276-8046-4

Tytuł oryginalny: Natural History of Mermaids

Liczba stron: 64

Harper Collins Polska

Format: 304x265mm

Cena detaliczna: 65,00 zł

Tłumaczenie: Emilia Kiereś

Rok wydania: 2023

Historia naturalna syren - poznaj magiczny podwodny świat

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...