Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Hobbit czyli tam i z powrotem

J.R.R. Tolkien

Hobbit czyli tam i z powrotem

21,69

 

Hobbit czyli tam i z powrotem



J.R.R. Tolkien




Światowej sławy pisarz angielski John Ronald Reuel Tolkien (1892–1973) był profesorem filologii angielskiej na uniwersytecie w Leeds oraz profesorem literatury średniowiecznej w Oksfordzie, znawcą literatury i języka staroangielskiego, staronordyckiego, starogermańskiego oraz gockiego. Jako powieściopisarz dał się poznać dopiero w 1937 roku, publikując Hobbita, który przyniósł mu rozgłos na całym świecie.W samej Anglii książka ta miała dziesiątki wydań. Zachęcony powodzeniemi prośbami oczarowanych czytelników, Tolkien powrócił do historii Bilbo Bagginsa, pisząc Trylogię Władca Pierścieni, kontynuację Hobbita. Zarówno Hobbit, jak i Władca Pierścieni powstały pod wpływem dobrze znanych autorowi skandynawskich mitów i staroangielskich legend, pełnych czarodziejów, smoków i przedmiotów o nadprzyrodzonej mocy.

Fantastyczny, przemyślany do najdrobniejszych szczegółów świat powieści niezmiennie zachwyca kolejne pokolenia czytelników.




""Hobbit czyli tam i z powrotem"" to fascynująca opowieść o wyprawie Bilbo Bagginsa, niewielkiego hobbita z Shire, który zostaje wciągnięty w niebezpieczną przygodę przez tajemniczego czarodzieja Gandalfa i bandę niesfornych krasnoludów. Tolkien precyzyjnie kreśli świat pełen niezwykłych istot i miejsc, których bogactwo i różnorodność zaskakuje na każdym kroku.

Na swej drodze Bilbo spotyka smoki, elfy, orki i wiele innych fantastycznych stworzeń. W poszukiwaniu skarbów na każdym kroku spotyka niezwykłe wyzwania i musi zmierzyć się ze swoimi lękami. Wszystko to tworzy niezapomnianą atmosferę tej powieści, która zdobyła serca milionów czytelników na całym świecie.

Zachęcony ogromnym sukcesem Hobbita, Tolkien zdecydował się napisać Trylogię Władca Pierścieni. Kontynuacja przygód Bilbo Bagginsa jest jeszcze bardziej epicka i pełna niespodzianek. Powieści te, choć osadzone w tym samym fantastycznym świecie, ukazują go z zupełnie innej perspektywy. Władca Pierścieni wprowadza czytelników w jeszcze głębszą część mitologii, którą Tolkien tak umiejętnie stworzył.

Powieści Tolkiena, zarówno Hobbit, jak i Władca Pierścieni, są niezwykłym połączeniem skandynawskich mitów, staroangielskich legend i wyobraźni autora. Czarodzieje, smoki i przedmioty o nadprzyrodzonej mocy występują w nich obficie, tworząc niezapomniane postacie i wydarzenia.

Do dnia dzisiejszego, świadectwem nieprzemijającej popularności twórczości Tolkiena są kolejne wydania jego książek, które nadal zachwycają kolejne pokolenia czytelników. Jego niezwykła wyobraźnia i mistrzowski styl pisania sprawiają, że każdy, kto otwiera którąkolwiek z jego powieści, zostaje przeniesiony do świata pełnego magii, przygód i niesamowitych postaci.

Iskry
Oprawa miękka

Wydanie: drugie

ISBN: 978-83-244-1099-6

Tytuł oryginalny: The Hobbit or There and Back Again

Liczba stron: 320

Iskry

Format: 12.5x19.5cm

Cena detaliczna: 34,90 zł

Ebook i Audiobook dostępny na

Kup ebooka
Kup audiobooka

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...