Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Hołd dla ziemi

Joe Sacco

Hołd dla ziemi

7.4

(24 ocen) wspólnie z

64,84

 

Mistrzowskie dzieło komiksowego dziennikarstwa o rdzennej Ameryce Północnej, wydobyciu surowców i naszym długu wobec świata przyrody, autorstwa „spadkobiercy Roberta Crumba i Arta Spiegelmana” („The Economist”).
Dene, jak sami mówią, żyją w dolinie rzeki Mackenzie od niepamiętnych czasów. W oczach Dene to ludzie przynależą do ziemi, a nie na odwrót – ziemia ma kluczowe znaczenie dla zapewnienia im utrzymania i dla ich stylu życia. Ale subarktyczne kanadyjskie Terytoria Północno-Zachodnie to również tereny cennych bogactw naturalnych, w tym ropy, gazu i diamentów. Dzięki górnictwu powstały miejsca pracy i inwestycje, ale to również budowa dróg, rurociągi i toksyczne odpady, które oszpeciły krajobraz, oraz alkohol, narkotyki i długi, które wypaczyły styl życia.
W Hołdzie dla Ziemi Joe Sacco przemierza zamarzniętą Północ, by przedstawić ludzi zmagających się z niejednoznacznymi kosztami rozwoju i trudnymi do oszacowania kosztami bezlitosnego dziedzictwa kolonialnego. Hołd dla ziemi użycza głosu traperom i wodzom, aktywistom i duchownym, snując opowieść o pieniądzach, zależności, stracie i kulturze, pełną zapierających dech w piersi wizualnych szczegółów autorstwa jednego z najwspanialszych żyjących reporterów komiksowych.

Timof comics
Oprawa twarda

ISBN: 978-83-663-4770-0

Tytuł oryginalny: Paying the land

Liczba stron: 272

Format: 18.8x26.2cm

Cena detaliczna: 110,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...