Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Homilie Loretańskie Tom 1

Jelonek Tomasz

Homilie Loretańskie Tom 1

29,00

 

Prezentowana książka jest pierwszym tomem zapisu homilii wygłaszanych zasadniczo w każdą niedzielę i święta obowiązujące, o ile nie zachodziła jakaś przeszkoda, na Mszy świętej w Kaplicy Loretańskiej przy kościele Braci Mniejszych Kapucynów w Krakowie o godzinie 1015. Umieszczone tu homilie odpowiadają okresowi od października 2008 do lutego 2009 roku. Ze względu na miejsce wygłaszania nazwane zostały Homiliami Loretańskimi

Poszczególne homilie przede wszystkim nawiązują do bieżących tekstów czytań liturgicznych, które w każdym przypadku są zaznaczone. Zaznacza się także określenie odnośnego dnia liturgicznego, co może dopomóc w wybiórczym odczytywaniu związanym z konkretnymi dniami liturgicznymi.

Przytaczane teksty niezależnie od biegu roku liturgicznego mogą służyć jako lektura duchowa, a także dla rozszerzenia znajomości prawd wiary. Przygotowujący homilie lub liturgiczne komentarze biblijne mogą znaleźć w tych tekstach wiele przydatnego im materiału, choć wydaje się, że absolutnie nie nadają się one na gotowe homilie nie tylko ze względu na aktualizacje do minionego już czasu, ale także ze względu na szczególny sposób wypowiedzi, który jest charakterystyczny dla autora, a w innym wykonaniu mógłby zupełnie nie pasować do mówiącego. Teksty wypowiadane podczas liturgii mają być osobistym świadectwem mówiącego. Jeżeli jednak ktoś w swym przygotowywaniu wypowiedzi będzie mógł znaleźć pomoc w prezentowanych tekstach, będzie to radością autora, ale prezentuje je raczej dla szerszego grona czytelników, nie tyle jako pomoc homiletyczną, ile podstawę osobistego przemyślenia. Dlatego każdy może sięgnąć do myśli, jakie zostały tu rozwinięte.

Petrus
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-772-0249-4

Liczba stron: 198

Format: 120x180mm

Cena detaliczna: 29,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...