Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Homilie (nie) tylko dla dzieci na lata A B i C

Ryszard Piwowarczyk

Homilie (nie) tylko dla dzieci na lata A B i C

23,81

 

Jeśli się nie staniecie jak dzieci, nie wejdziecie do królestwa niebieskiego. Te słowa Pana Jezusa przynaglają, by pielęgnować w sobie młodość ducha i perspektywę nieustannego rozwoju. Dziecięca ciekawość świata, świeżość spojrzenia, może nawet nieco naiwna szlachetność oraz wiara bez zastrzeżeń i nieustanne zadziwienie nad geniuszem ewangelicznej mądrości, mogą nas doprowadzić do bram nieba. Dlatego warto oczami dziecka spojrzeć na Jezusową naukę. Zawarte w tej książce homilie na niedziele (lata A, B i C) oraz wybrane uroczystości i święta – jak zauważa sam autor – „nie są po to, aby się pochwalić czy zabłysnąć, lecz po to, aby z pokorą odkrywać, jak bardzo cenni jesteśmy w oczach Bożych i jak bardzo Jemu na nas zależy”. Większość zamieszczonych tu kazań została wygłoszona podczas ponad trzydziestoletniej pracy duszpasterskiej autora w kilku parafiach. Część z nich była opublikowana we „Współczesnej Ambonie”, z którą współpracował przez wiele lat. Zachęcamy do lektury Homilii (nie) tylko dla dzieci, zarówno duchownych, jak i świeckich czytelników, starszych i młodszych. Oprócz inspiracji dla kaznodziejów, mogą być one także pogłębieniem niedzielnych i świątecznych refleksji związanych z liturgią słowa na dany dzień. Wszyscy mogą znaleźć tu również dużą dawkę nadziei i optymizmu, tak bardzo potrzebnych w przemierzaniu labiryntów ludzkiego życia i w roztropnej trosce o piękny kształt naszego chrześcijaństwa.

Jedność
Broszurowa ze skrzydełkami

ISBN: 978-83-814-4508-5

Liczba stron: 568

Format: 16.5x23.5cm

Cena detaliczna: 43,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...