Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Hoża Moja ulica My street

Paweł Kłudkiewicz

Hoża Moja ulica My street

8.0

(1 ocena) wspólnie z

65,00

 

Sto stron rysunkowego reportażu o warszawskiej ulicy widzianej oczami jej mieszkańca, architekta i ilustratora Pawła Kłudkiewicza.

Hoz˙a, mimo że to nieduża ulica, jest być´ może jak s´ro´dmies´cie Warszawy w pigułce. Bloki stoją tu obok kamienic, a nowe odpicowane knajpy sąsiadują ze starym warszawskim rzemiosłem.

Blisko siebie są tu i squaty i apartamentowce. Z rożnych historii o Hoz˙ej wyłania się? nagle Albert Einstein, innym razem Zadie Smith, a w pewnym sensie nawet Osama bin Laden. Ale Hoz˙a to przede wszystkim ulica Witkacego, Białoszewskiego i Prusa. To ulica gęstych jesionów, zmieniających się? pór roku, znajomych piesków, lokalnych sklepów i nigdy nie milknących karetek pogotowia. To czasem miejsce sobotniego, imprezowego szumu. Po którym zawsze przychodzą? niedziele długie i spokojne, prawie jak w małym miasteczku.

OD AUTORA:
„Z jednej strony był to prosty pomysł na czas pandemii: zająć się tematem okolicy w której mieszkam. A w formule książki-artbooka mogłem dosyć płynnie połączyć różne fragmenty tego co lubię i czym się interesuję. Od, po prostu przyjemności związanej z graficznym projektowaniem książki, po poszukiwanie różnych tropów architektonicznych, historycznych, literackich czy na przykład typograficznych. Ale jednocześnie szukałem też sposobu aby oddać sprawiedliwość całej tej przezroczystej zwyczajności, codzienności, banalności widoku klatki schodowej czy stale zarządzającymi nami rytmami dnia i roku”.

Paweł Kłudkiewicz - 1978 grafik, projektant, absolwent warszawskiego Wydziału Architektury. Zajmuje się grafiką użytkową, projektowaniem książek, wydawnictw, plakatów i wystaw.

Schulewicz Publisher
Oprawa twarda

ISBN: 978-83-963-1230-3

Liczba stron: 112

Format: 155x215mm

Cena detaliczna: 65,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...