Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Hubert w Wielkim Kapeluszu

Otfried Preussler

Hubert w Wielkim Kapeluszu

8.4

(22 ocen) wspólnie z

20,30

 

Ciekawy świata krasnal Hubert wyrusza na wycieczkę w nieznane. A podczas takiej wędrówki wszystko może się zdarzyć! Urocza książka autora Malutkiej Czarownicy z zabawnymi ilustracjami Jerzego Flisaka. — Powiem ci, Hubercie, że to jest bardzo lekkomyślne. Przez przypadek można trafić do Worlickich Borów... A w Worlickich Borach mieszka przecież Plampacz! — Też coś! — zawołał Hubert. — Myślisz może, że pozwolę, aby mnie pożarł Plampacz? Hubert mieszka w Siedmiogórskim Lesie razem z dwunastoma innymi krasnoludkami. Rzadko oddala się od swojej przytulnej chatki, ale pewnego słonecznego jesiennego poranka ogarnia go wielka ochota na wycieczkę. Tak wielka, że nic go nie powstrzyma – ani czekająca praca, ani przestrogi przyjaciół. To prawda, że po drodze mogą czyhać różne niebezpieczeństwa, ale przecież Hubert ma swój niezwykły krasnalski kapelusz, który może go wyratować z niejednej opresji. A ten dzień jest tak piękny, że po prostu trzeba ruszyć w nieznane! Napisana żywym, barwnym językiem opowieść o krasnalu Hubercie i jego pełnej niespodzianek wyprawie została przełożona na 20 języków i bawi małych czytelników na całym świecie już od ponad 40 lat. Seria Mistrzowie Ilustracji przywołuje najlepsze tradycje polskiej grafiki książkowej. Wydajemy w niej reedycje ponadczasowych hitów literatury dziecięcej zilustrowanych przez najwybitniejszych przedstawicieli polskiej szkoły ilustracji.

Dwie Siostry
Oprawa twarda

ISBN: 978-83-815-0277-1

Tytuł oryginalny: Horbe mit den grossen Hut

Liczba stron: 128

Format: 15.0x18.5cm

Cena detaliczna: 34,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...