Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Hulajnogą przez Szczęśliwą Arabię

Dominik Wieczorkiewicz

Hulajnogą przez Szczęśliwą Arabię

8.0

(42 ocen) wspólnie z

21,07

 

Zbiór opowiadań dla młodych czytelników będący pogodną, owianą humorem relacją z autentycznej i dość nietypowej podróży. Autor – młody leśnik – wyrusza w towarzystwie pluszowego misia (wspierającego organizację charytatywną) na Półwysep Arabski. Jego głównym środkiem transportu jest wysłużona hulajnoga. Z dziecięcą ufnością przemierza najpierw Arabię Saudyjską, następnie Bahrajn, Oman i Zjednoczone Emiraty Arabskie. Spotyka na swej drodze przyjaznych i gościnnych ludzi, przeżywa różne przygody, przygląda się zwierzętom – wielokrotnym sprawcom ciekawych zdarzeń. Opisywane niekiedy z lekkim „przymrużeniem oka”, wszystkie one wydarzyły się podczas tej podróży.

Arabia Felix – Szczęśliwa Arabia, określenie przypisane w starożytności obecnym terenom Jemenu i Omanu, podczas tej podróży nabrały dla Autora nowego, osobistego znaczenia. Wszystkie odwiedzone miejsca Półwyspu Arabskiego, przygody, spotkania... wspomina jako niezwykle szczęśliwe!

Nie ma tu miejsca na opisy skomplikowanej sytuacji politycznej regionu. W czasach radykalizmu islamskiego, kiedy na świecie kipi od zamachów terrorystycznych i poważnych konfliktów, podróżnik świadomie zdaje się dostrzegać tylko to, co wokół dobre i przyjazne. Historia ciekawa, bowiem szczera i prawdziwa. Pisana z głębi serca, pełna przygód, których nie powstydziłby się „Ali-Baba i czterdziestu rozbójników”. To opowieść o marzeniach, zachwycie światem i dobrem, które pragnie stale odnajdywać w ludziach.

Skrzat
Oprawa twarda

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-791-5572-9

Liczba stron: 128

Format: 170x250mm

Cena detaliczna: 29,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...