Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Hum Ha Ostatni

Witold Dzielski

Hum Ha Ostatni

7.6

(5 ocen) wspólnie z

28,90

 

„Hum Ha” – powieść Witolda Dzielskiego to niezwykła historia młodego uzdrowiciela Huma, który wplątany w wir dziwnych zdarzeń, by przeżyć, musi uciekać ze swej rodzinnej wioski Przesieki. Związany z lasem od najmłodszych lat, „ (…) czuł się w lesie bezpieczny. Miał wrażenie, że przyroda go lubi, bawi się z nim, a nawet sprawia mu drobne psikusy. Nieraz nie mógł oprzeć się wrażeniu, że, jakby na złość, dobrze znane mu ścieżki nieznaczenie zmieniały swoje położenie, a w miejscach, gdzie wcześniej znajdowało się równe podłoże, pojawiały się korzenie. Gdy się o nie potykał, przystawał obok drzew „winowajców” i uprzejmie pouczał je o zasadach dobrego zachowania. Innymi razy krzyczał i przeklinał je, korzystając z mało wyszukanego słownika.” Teraz jednak przyszło się mu rozstać z ukochaną puszczą, gdyż w efekcie walki o międzynarodowe wpływy polityczne, dochodzi do wojny między Hołdacją a Hurmą. Do walki stają ludzie, krasnoludy, lodowi magowie, gnomy… zaciekle broniąc swego terytorium. Czy Hum odkryje w sobie magiczną moc, by pomóc uratować swoją ojczyznę? Czy uda mu się ujść z życiem z krwawej jatki? Czy będzie miał do czego wracać?

Psychoskok
Oprawa miękka

ISBN: 978-83-790-0190-3

Liczba stron: 320

Format: 14.0x20.5cm

Cena detaliczna: 39,90 zł

Ebook i Audiobook dostępny na

Kup ebooka

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...