Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

I cień i światło O twórczości Adama Zagajewskiego

Anna Czabanowska-Wróbel

I cień i światło O twórczości Adama Zagajewskiego

6.0

(1 ocena) wspólnie z

21,93

 

Z okazji siedemdziesiątych urodzin Adama Zagajewskiego Wydawnictwo a5 przygotowało dwujęzyczną antologię tekstów poświęconych twórczości poety.

Ta wyjątkowa książka, zredagowana przez prof. Annę Czabanowską-Wróbel, gromadzi ponad dwadzieścia tekstów autorów różnych narodowości i pokoleń, których łączy jedno - fascynacja dziełem Zagajewskiego. Obok esejów poetów tej klasy, co Derek Walcott (Nagroda Nobla 1992), Edward Hirsch, C.K.Williams i Michael Kruger znajdziemy tu także niepublikowane nigdy wcześniej teksty Clare Cavanagh i Xaviera Farré, którzy dzielą się swoimi doświadczeniami związanymi z pracą nad przekładaniem wierszy Zagajewskiego, co pozwala czytelnikowi podejrzeć warsztat tłumaczy. Susan Sontag, gwiazda amerykańskiej krytyki, sąsiaduje tu z wybitnymi postaciami szwedzkiej sceny literackiej - Marie Lundquist, Andersem Bodegardem i Larsem Klebergiem. Licznie reprezentowani są też polscy krytycy, którzy od dawna towarzyszą twórczości Poety - m.in. Barbara Toruńczyk i Tadeusz Sobolewski. Esej Jarosława Klejnockiego pozwala nam prześledzić meandry polskiej recepcji twórczości Zagajewskiego, a całość wzbogacona została o dwa wiersze autorstwa Renate Schmidgall i Charlesa Simica poświęcone Poecie.

Luksusowe wydanie w twardej oprawie i obwolucie, na wysokiej klasy papierze, z okładką zaprojektowaną przez czołowego polskiego grafika i plakacistę, Władysława Plutę.

A5 K. Krynicka
Oprawa twarda z obwolutą

ISBN: 978-83-612-9884-7

Liczba stron: 504

Format: 15.0x21.5cm

Cena detaliczna: 30,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...