Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Idź ze mną

Jan Paweł II

Idź ze mną

8.0

(1 ocena) wspólnie z

39,90

 

Idź ze mną - Filozofia Jana Pawła II!

Prezentowany wybór tekstów stanowi filozoficzne Vademecum Karola Wojtyły – Jana Pawła II. Zebrane w publikacji wypisy z Jego dzieł reprezentują wszystkie dziedziny filozoficznych zainteresowań Autora.
Rozważania koncentrują się wokół następujących zagadnień: Droga do Boga, Droga do człowieka, Antropologia, Obraz współczesności. Cztery główne rozdziały wskazują na zasadnicze orientacje przedmiotowe, jakie dają się w nich wyodrębnić, a ich układ odpowiada także ich rzeczywistej chronologii. Najpierw bowiem Karol Wojtyła rozmyślał nad Bogiem, z biegiem czasu podejmując w swej refleksji kwestię człowieka, zarówno w aspekcie bardzo konkretnej strony jego życia (dzieło „Miłość i odpowiedzialność”), jak i podstawowego wymiaru, prowadzącego do stworzenia syntezy dotychczasowych przemyśleń („Osoba i czyn”).
W momencie wyboru na Stolicę Piotrową, Jego, - z konieczności już nie akademicka myśl filozoficzna - zaczęła dotykać problemów kultury, współczesnego świata, jego perspektyw.
W ostatniej części publikacji poszczególne fragmenty pism Jana Pawła II zostały poprzedzone wyjątkami z innych filozofów, do których Papież się odnosił lub do których, także na zasadzie opozycji, Jego myśl można by odnieść.

Niewątpliwym walorem książki jest wnikliwy, interesujący wstęp profesora Władysława Stróżewskiego. Jak twierdzi profesor ”bogactwo myśli teologicznej pozwala uznać Ojca świętego Jana Pawła II za najwybitniejszego wśród papieży filozofa”.

Wydawnictwo M
Oprawa miękka

ISBN: 978-83-759-5714-3

Liczba stron: 214

Format: 14.0x20.5cm

Cena detaliczna: 39,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...