Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

III Rzesza popkultury i inne stany

Bartłomiej Dobroczyński

III Rzesza popkultury i inne stany

23,80

 

  Może nie ma już autentycznej kultury, bo nie wpuszczono jej do naszego lokalu z „dor selekszyn”? Zgadzasz się z tym? Wyślij SMS na numer...

Nie sposób uchronić się przed zalewem tandety. Oddajemy do rąk czytelników krytyczny przewodnik po popkulturze, a także instrukcję jej obsługi. Pełne pasji szkice psychologa pomogą odróżnić coś, co jest tylko papką, od wytworu niechby nawet popowej kultury. Autor uważa, że niektóre wartościowe zjawiska są ciągle niedoceniane - na przykład muzyka rockowa.

Książka nie utyskuje na świat, wszak ciągle istnieją na nim fascynujące zjawiska: pisarstwo Wiktora Pielewina, świadome ojcostwo i nieidealistyczna miłość. Oraz Frank Zappa.

Bartłomiej Dobroczyński ma w swoim dorobku takie książki, jak Ciemna strona psychiki (1994), niezwykła publikacja o koncepcjach nieświadomości; New Age (1997), minimonografia duchowego ruchu oraz Orkiestra klubu pomocnych serc, czyli monolog-wodospad Jurka Owsiaka (1999) powstała w wyniku rozmów z liderem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

 

Znak
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania:
2004-03-29

ISBN: 83-240-0421-1

Opracowanie graficzne
Przemysław Dębowski

Liczba stron: 240

Znak

Format: 144 × 205 mm

Cena detaliczna: 34,00 zł

Wybór i układ tekstów: Wojciech Bonowicz

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...