Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Ilustrowane dzieje Polski

Praca zbiorowa

Ilustrowane dzieje Polski

9.5

(4 oceny) wspólnie z

79,99

 

Książka ta przekona wszystkich, którzy po nią sięgną, że historia, zwłaszcza zaś historia Polski, jest doprawdy pasjonująca.
Dworskie i dyplomatyczne intrygi mieszają się w niej z walecznymi szarżami na polach bitew, naukowe odkrycia idą w zawody z monarszymi miłostkami, uduchowiona sztuka z krętactwami karierowiczów, a obca przemoc z mozolną „pracą u podstaw“. Kończące się Tysiąclecie nie było dla nas jednoznaczne. Od chwały jagiellońskiego Złotego Wieku zmierzaliśmy do dramatu rozbiorów, od piastowskiego rozszerzania granic do klęski szwedzkich najazdów, od błogiego, sarmackiego zadowolenia do totalitaryzmów XX wieku.
O tym wszystkim są „Ilustrowane dzieje Polski“, książka napisana lekko, nie stroniąca od historycznej anegdoty czy kontrowersyjnej tezy, książka, która ma ożywić i dopełnić suche fakty drzemiące w zatrzaskiwanych z ulgą okładkach podręczników. Ma przybliżyć królów i świętych, uczonych i hetmanów, artystów i podróżników, bohaterów i zdrajców. Sprawić, by każdy mógł wreszcie stwierdzić z przekonaniem, że historia jest nie tylko nauczycielką życia, ale przede wszystkim niewyczerpaną skarbnicą wciągających opowieści. Ciekawy, podzielony na krótkie, samodzielne rozdziały tekst, współgra z setkami kolorowych zdjęć i rysunków oraz dziesiątkami map; daje obraz polskich dziejów, niełatwych, ale wartych bliższego poznania.

Olesiejuk
Oprawa twarda

ISBN: 978-83-274-3731-0

Liczba stron: 856

Format: 215x280mm

Cena detaliczna: 79,99 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...