Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Iluzjonista

Remigiusz Mróz

Iluzjonista

7.5

(6474 ocen) wspólnie z

23,14

 

W 1988 roku prokurator Gerard Edling prowadził śledztwo Iluzjonisty. Śledztwo zakończyło się schwytaniem sprawcy, którego zabójstwa były tajemnicze, a który sam długo zwodził śledczych, jednocześnie dokonując zbrodni w taki sposób, by dowody wskazywały inne osoby. Jego ofiary nie miały ze sobą nic wspólnego, poza wypalonym znakiem zapytania, który pojawiał się na ich skórze.

Trzydzieści lat później na jednym z opolskich kąpielisk zostało odnalezione ciało z charakterystycznym dla Iluzjonisty podpisem. Sposób działania sprawcy do złudzenia przypominał serię zabójstw, która kilkadziesiąt lat wcześniej sparaliżowała miasto. Próbę wyjaśnienia tego zabójstwa utrudnia fakt, że akta dawnej sprawy przepadły bez śladu, a osoby, które niegdyś były z nią związane milczą bądź znikają w niewyjaśnionych okolicznościach.

Gerarg Elding - były już prokurator to jedyna osoba, która może pomóc przy rozwiązywaniu zagadki.

Filia
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-807-5918-3

Liczba stron: 528

Format: 13.5x20.5cm

Cena detaliczna: 39,90 zł

Wywiad z autorem

Komentarze i recenzje nie są potwierdzone zakupem

Sylwia Pawelska

Co za emocje!

W pakiecie kupiłam całą serię, bo słyszałam, że każda z tych książek jest naprawdę zachwycająca. Uwielbiam książki Mroza, ten klimat, postacie, więc tym bardziej się cieszę, że książki do mnie już idą. Jestem pewna, że to będą idealne propozycje na jesienne, długie i leniwe wieczory.
Wiktor R.

Świetna powieść!

Mróz jak zwykle pozamiatał. Książka świetna, idealnie wyważona. Fabuła zupełnie nie nudzi, a wręcz przeciwnie - wkręca czytelnika od pierwszych stron!
Martyna Małecka

Żałuję, że nie zaczęłam czytać Mroza wcześniej!

Nazwisko Mroza przewija się w mediach od dobrych kilku lat, jednak zawsze odsuwałam tego autora na boczny tor twierdząc, że osoba tak aktywna w mediach nie może pisac dobrze. Jednak Mrozomania docierała do mocih bliskich znajomych i wtedy w moje ręce trafił Behawiorysta, którego czytałam w największym skupieniu. Historię czytało mi się przegenialnie, dlatego tez ochoczo sięgnęłam po Iluzjonistę. Zaintrygował mnie jak zwykle Edelman - zaskakująca postać, która ubarwia całą serię. Iluzjonista - ku mojemu zaskoczeniu - okazał się być jeszcze lepszy od Behawiorysty! Polecam każdemu! To seria kryminalna na najwyższym poziomie!

Ebook i Audiobook dostępny na

Kup ebooka
Kup audiobooka

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...