Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Imię bestii Tom 1 Spoglądając w otchłań

Nik Pierumow

Imię bestii Tom 1 Spoglądając w otchłań

7.0

(56 ocen) wspólnie z

44,90

 

Wojna między Mocarstwem Wszechbrzeża a Nekropolis trwa, pustosząc ziemie Wolnych Królestw. Wszystkie zasady zostają złamane, a równowaga świata zachwiana. Uniknąwszy przemiany w zombie przez Mistrzów Śmierci i uwolniwszy się od Magów Mocarstwa Dygwił Derrano przemierza spustoszony kraj w poszukiwaniu rodziny.

Tern i Aliedora, uprowadzeni przez tajemniczych noori, płyną jako ich więźniowie w kierunku legendarnej wyspy Szmaragd, z którą, jak się okazuje, związana jest przeszłość Terna. Za nimi niestrudzenie podąża dziecko Zgnilizny – Melli, a w ślad za nią drużyna – alchemik Ksarbirus, sidcha Neiss, była Gończa Stein i łowca demonów – gnom Braber. W czasie podróży wychodzą na jaw nowe szczegóły dotyczące prawdziwego oblicza członków drużyny. Motywy ich postępowania okazują się zupełnie inne niż wydawało się na początku. Pozornie ich celem jest uwolnienie Terna z rąk porywaczy, ale czy aby na pewno tylko to?

Czego naprawdę chcą od dziwnego dhussa jego towarzysze? Czy była Gończa Stein naprawdę jest „byłą” Gończą? Dlaczego Nekropolis zainteresowało się sidchą Neiss? Co ukrywa przed wszystkimi alchemik Ksarbirus? I jakie naprawdę zamiary wobec Terna ma rzekomy łowca demonów – Braber?
Chaos trwa.
A Siedem Zwierząt milczy.

Nik Pierumow jest najpopularniejszym pisarzem fantasy w Rosji, chociaż mieszka od lat w Stanach Zjednoczonych.
Nakłady jego powieści w Rosji osiągają na starcie 200-tysięczne nakłady, a dodruki idą co kilka miesięcy.

Solaris
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-759-0050-7

Liczba stron: 432

Format: 12.0x19.5cm

Cena detaliczna: 44,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...