Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Imperator. Krew bogów

Conn Iggulden

Imperator. Krew bogów

7.2

(67 ocen) wspólnie z

39,90

 

Najnowszy tom, którym autor po latach zamyka bestsellerowy cykl „Imperator”.
Cezar zamordowany. Jednak zemsta będzie krwawa!
Cezar, ubóstwiany przez lud, zginął od ciosów najwierniejszych sprzymierzeńców, którzy okrzyknęli się wyzwolicielami republiki. Liczyli, że znajdą oparcie w senacie, lecz zapomnieli o Oktawianie, adoptowanym synu Cezara. Historia zapamięta go jako cesarza Augusta. Nic go nie powstrzyma przed wzięciem na zdrajcach odwetu. Prawdziwie zapiekłą nienawiść żywi bowiem do Brutusa, niegdyś najbliższego przyjaciela Cezara, teraz – przywódcy spiskowców.
Wzburzeni ludzie wychodzą na ulice, a pętla wokół wyzwolicieli się zaciska. Niektórym udaje się uciec z Rzymu, lecz żadnemu nie jest pisana spokojna śmierć. Pod Filippi wybije ostatnia godzina Brutusa. Czy dla Rzymu oznacza to koniec wojny domowej i powrót do „starych dobrych” czasów republiki?
Conn Iggulden studiował anglistykę na Uniwersytecie Londyńskim, przez kilka lat był nauczycielem, po czym poświęcił się pisarstwu. Jego pierwszy cykl, „Imperator”, od początku cieszył się ogromną popularnością i znalazł się na listach bestsellerów. Obecnie trafia do rąk czytelników jego wznowienie oraz najnowszy, piąty, tom: Krew bogów. W Polsce ukazał się również pierwszy tom cyklu o Czyngis-chanie oraz dwie powieści dla dzieci tego autora.

Rebis
Broszurowa ze skrzydełkami

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania:
2015-02-26

ISBN: 978-83-781-8470-6

Tytuł oryginalny: Emperor. The Blood of Gods

Liczba stron: 368

Rebis

Format: 15.0x23.0

Cena detaliczna: 39,90 zł

Tłumaczenie: Tomasz Chwałek

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...