Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Imperator Sekrety Ojca Rydzyka

Piotr Głuchowski, Jacek Hołub

Imperator Sekrety Ojca Rydzyka

7.1

(304 ocen) wspólnie z

54,99

 

Choć już pierwsze wydanie “Imperatora” z 2013 roku zyskało ogromny sukces, dopiero dwa lata później ksiądz Tadeusz Rydzyk pokazał na ile go stać i że to dopiero początek.

Ksiądz Rydzyka ma ogromny wpływ na Polskę, sam Jarosław Kaczyński po wygranych wyborach w 2015 roku skierował do Rydzyka słowa „Ojcze Dyrektorze, bez ciebie nie byłoby tego zwycięstwa!”.

Mieszkający w skromnej celi klasztornej zza kulis kieruje premierami i ministrami rządu prawicy. Włada wszelkiego rodzaju instytucjami, spółkami, szkołami, ponadto posiada telefonię komórkową oraz wytwórnie filmową i własne media. Kontroluje nie tylko radiem, również telewizją i radiem internetowym, miesięcznikiem "W Naszej Rodzinie" oraz licznymi portalami. Dzięki kapłanowi powstał już kampus studencki i świątynia, ogromne muzeum upamiętniające Jana Pawła II, czy też park ku pamięci Polaków ratujących Żydów. Kapłan na tym nie zaprzestaje, w planach ma kolejne budowle.

Jak zwyczajny chłopak z Olkusza osiągnął tak wielki sukces i zyskał tak ogromny wpływ na decyzję polityków? Jak osoba, która z trudem zdałam maturę stała się jedną z setki najbogatszych Polaków ?

Z książki dowiemy się tego co ojciec Rydz je, co czyta, kogo lubi, kogo się obawia i z kim walczy.

“Mogę z czystym sumieniem powiedzieć, że książkę warto przeczytać. Nie po to, żeby się z nią zgadzać, ale żeby trochę lepiej zrozumieć samego ojca Rydzyka.”
Tomasz Terlikowski (z recenzji pierwszego wydania „Imperatora”)

Agora
Broszurowa ze skrzydełkami

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-268-2952-9

Liczba stron: 904

Agora

Format: 13.5x21.0cm

Cena detaliczna: 54,99 zł

Spotkanie z autorami książki

Komentarze i recenzje nie są potwierdzone zakupem

Katarzyna O.

ciekawa

Wciągająca, obszerna lektura, szczerze zachęcam do zapoznania się z jej treścią. Uważam, że wielu z nam jest w stanie otworzyć oczy. Znajdziemy w niej zaskakujące i bulwersujące fakty z życia Księdza Rydzyka.
Sandra K.

polecam

Jeśli ktoś chciałby się dowiedzieć więcej o tak znanym i kontrowersyjnym zakonniku, polecam tę książkę. Dzięki książce dowiecie się jak doszło do tego, że niepozorny chłopak stał się osobą rozpoznawalną w całym kraju, poznacie jego sekrety i nie tylko.
Irena Kunik

intrygująca

Ksiądz Rydzyk jest postacią, która szokuje i intryguje, ciekawa biografia, którą cenię za rzetelność popartą ilością stron i źródeł. Myślę, że po przeczytaniu tej pozycji wiele osób zmieni swój punkt postrzegania osobowości Ojca Rydzyka.

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...