Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Indonezja itd. Studium nieprawdopodobnego narodu

Elizabeth Pisani

Indonezja itd. Studium nieprawdopodobnego narodu

22,10

 

Indonezja to nie tylko jedno z największych państw świata, zwane azjatyckim tygrysem, ale także zapierająca dech w piersiach mozaika języków, ludów i tradycji. Rozrzucona na ponad 13 tysiącach wysp oszałamia turystów kolorytem, gościnnością, różnorodnością, ale przede wszystkim niezwykłym sposobem bycia Indonezyjczyków.
Elisabeth Pisani przez blisko 25 lat była dziennikarką Reutersa i prowadziła w Indonezji badania dotyczące epidemii HIV. Zdobywała informacje od ulicznych sprzedzawców i transseksualistów, rozmawiała z członkami władz i elitami kraju. Przejechała ponad 26 tysięcy kilometrów, docierając do zapadłych wiosek, gdzie w cieniu drzew goździkowych wciąż wróży się z wnętrzności kur, gości zaprasza się na herbatę w towarzystwie zmarłej babci, a kobiety sprzedawane są mężowi za kilkanaście sztuk bydła.
Powstała fascynująca książka o jednym z najmniej znanych krajów świata.
"Indonezja itd." znalazła się na liście najlepszych książek non-fiction 2014 roku „The Economist” oraz „The Wall Street Journal”.
„Rozpuszczanie się w obcej przestrzeni ma niepowtarzalny smak. Autorka opisuje to reporterskie doświadczenie, ale jej książka to przede wszystkim świetny przewodnik po kulturze kraju położonego na ponad trzynastu tysiącach wysp. Aż by się chciało zarzucić plecak na ramiona i czytać te historie gdzieś w autobusie na Celebesie, w pociągu na Jawie, na promie na Papuę.” Andrzej Muszyński „Radosna, wspaniała przygoda. Dzięki "Indonezji itd." zafascynujesz się zarówno autorką, jak i w krajem, który opisuje.” Pallavi Aiyar, „Los Angeles Review of Books” „ Książka Pisani będzie świetnym towarzyszem każdego, kto planuje odwiedzić Indonezję.” Misha Glenny, „Guardian”

Czarne
Broszurowa ze skrzydełkami

Wydanie: drugie

ISBN: 978-83-819-1108-5

Tytuł oryginalny: Indonesia Etc

Liczba stron: 456

Format: 13.0x21.5cm

Cena detaliczna: 39,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...