Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Infrastruktura jako kod. Dynamiczne systemy w epoce chmury

Infrastruktura jako kod. Dynamiczne systemy w epoce chmury

54,78

 


Sześć lat temu pojęcie infrastruktury jako kodu było czymś nowym. Dzisiaj, gdy nawet banki i inne konserwatywne organizacje planują przejść na korzystanie z chmury, zespoły programistów w firmach na całym świecie próbują budować duże bazy kodu infrastruktury. W swojej praktycznej książce Kief Morris z ThoughtWorks wyjaśnia, jak efektywnie zarządzać infrastrukturą w epoce chmury, używając zasad, praktyk i wzorców zainicjowanych przez zespoły DevOps.Nowe, uaktualnione wydanie, przeznaczone dla administratorów systemów, inżynierów infrastruktury, programistów, kierowników zespołów i architektów, pokazuje, jak wykorzystywać technologie chmury i automatyzacji do łatwego, bezpiecznego, szybkiego i odpowiedzialnego wprowadzania zmian. Czytając tę książkę dowiesz się, jak definiować wszystko jako kod i jak używać projektów oprogramowania i praktyk inżynieryjnych do tworzenia systemów składających się z małych, luźno sprzężonych elementów.

Książka obejmuje następujące zagadnienia:
• Podstawy: wykorzystywanie infrastruktury jako kodu do ciągłego wprowadzania zmian i podnoszenia jakości operacyjnej za pomocą narzędzi i technologii przeznaczonych do budowy platform opartych na chmurze
• Stosy infrastruktury: sposoby definiowania, udostępniania, testowania i ciągłego dostarczania zmian zasobów infrastruktury
• Serwery i inne platformy: używanie wzorców do projektowania udostępniania oraz konfiguracji serwerów i klastrów
• Duże systemy i zespoły: przepływy, zarządzanie i wzorce architektoniczne używane do tworzenia elementów infrastruktury i zarządzania nimi

„Praktyki infrastruktury jako kodu przeszły ewolucję od zarządzania serwerami do zarządzania całymi stosami, ale ich nowe możliwości zostały osiągnięte kosztem złożoności. Książka wykracza poza same polecenia. Prezentuje wzorce projektowe kryjące się za dobrymi praktykami oraz metody automatyzacji na wyższym poziomie”.
—Patrick Debois
założyciel DevOpsDays
Kief Morris jest globalnym dyrektorem ds. inżynierii chmurowej w ThoughtWorks. Pomaga organizacjom i zespołom szukać lepszych sposobów wykorzystywania technologii infrastruktury i chmury do szybszego i bardziej niezawodnego uzyskiwania większych korzyści. Od ponad 20 lat zajmuje się projektowaniem, tworzeniem i uruchamianiem zautomatyzowanej infrastruktury serwerów IT. Zaczynał od skryptów powłoki i Perla, a następnie, w miarę pojawiania się nowych technologii, przeszedł między innymi na CFengine, Puppet, Chef i Terraform.

Apn Promise
Oprawa miękka

Wydanie: 1

ISBN: 978-83-7541-442-4

Liczba stron: 422

Cena detaliczna: 98,70 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...