Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Inna samotność Życie w pojedynkę w zatłoczonym świecie

Harris Michael

Inna samotność Życie w pojedynkę w zatłoczonym świecie

6.1

(35 ocen) wspólnie z

42,00

 

Jak nauczyć się radości z ciszy, zerwania z obsesją ciągłego bycia online i wszystkiego innego, co składa się na dobrą samotność?
Wraz z rozwojem technicznym lawinowo narasta ciągła wymiana informacji pomiędzy ludźmi. Napędzani uzależnieniem od urządzeń mobilnych i mediów społecznościowych, stworzyliśmy ekosystem obsesyjnego podłączenia. Wielu z nas wiedzie obecnie życie w dziwnie zatłoczonej izolacji: jesteśmy wciąż powiązani, jednak bardzo powierzchownie.
Zdolność do przebywania w samotności jest jedną z najsubtelniejszych umiejętności życiowych. Prawdziwa samotność jest ogromnym skarbem - kluczowym składnikiem bogatego życia wewnętrznego. Pobudza do refleksji, pozwala rozkwitnąć kreatywności, poprawia naszą relację ze sobą i, o dziwo, również z innymi ludźmi. Rzekoma bezczynność może być bardzo produktywna. Żyjąc zachłanniej i szybciej, zapomnieliśmy, ile radości daje cisza, i nie doceniamy tego, jak głęboko może ona zrewolucjonizować nasze życie.
Ta książka opowiada o odkrywaniu spokoju w środku miasta, w tłumie, pośród zabieganego życia. Dowcipnie i z werwą Michael Harris snuje porywające, prawdziwe opowieści, okraszone doniesieniami na temat najnowszych badań naukowych dotyczących mózgu, z dziedziny psychologii i nowinek technicznych, by doprowadzić nas do takiego stanu połączenia ze światem zewnętrznym, który zapewnia równowagę pomiędzy spokojem a towarzyskością.
"Inna samotność" to piękne i przekonujące świadectwo o transformującej mocy, jaką daje przebywanie w samotności.
Należy wciąż sobie przypominać, że życie bez samotności to życie zubożone. Ta książka jest tak cenna i na czasie, ponieważ przypomina o wartości samotności, a poza tym zachęca do stawienia oporu. Czytajcie ją w ciszy.
Ze wstępu Nicholasa Carra
Po tej książce stałem się lepszym człowiekiem. Podejście Michaela Harrisa do kondycji ludzkiej jest spokojne i wyjątkowe, jest balsamem dla duszy.
Douglas Coupland, autor bestsellera "Pokolenie X. Opowieści na czasy przyśpieszającej kultury"
Harris dzieli się z nami osobistymi i głębokimi przemyśleniami nad paradoksalnym uczuciem izolacji, które powstaje w wyniku ciągłego podłączenia, i przytacza najnowsze badania z dziedziny neurologii i behawioryzmu, by opowiedzieć o transformacyjnej sile samotności, która może sprawić, że będziemy szczęśliwsi, bardziej produktywni i, wreszcie, bardziej ludzcy.
"The Bookseller"
Poetycka kontemplacyjna wyprawa po dobrodziejstwa, jakie daje przebywanie w samotności.
"Elle Canada"
Czytanie książki Harrisa jest jak stłuczenie okularów Google’a i patrzenie po raz pierwszy własnymi oczami.
William Powers, autor książek "Twelve by Twelve", "Off the Grid & Beyond the American Dream" oraz "New Slow City"
Michael Harris jest autorem książki "The End of Absence", która otrzymała nagrodę Governor General’s Literary Award w dziedzinie non-fiction i była nominowana do RBC Taylor Prize, Chautauqua Prize oraz British Columbia National Award. Pisze artykuły na temat mediów, praw obywatelskich i sztuki do wielu magazynów, między innymi "Washington Post", "Wired", "Salon", "The Globe and Mail". Mieszka w Vancouver.

Prószyński Media
Oprawa twarda

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania:
2019-02-12

ISBN: 978-83-816-9017-1

Tytuł oryginalny: Solitude: In Pursuit of a Singular Life in a Crowded World

Liczba stron: 280

Format: 130x200mm

Cena detaliczna: 42,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...