Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Innowatorzy

Walter Isaacson

Innowatorzy

52,36

 

W roku 2011 znakomita biografia założyciela firmy Apple, Steve’a Jobsa, stała się międzynarodowym bestsellerem i zarazem jedną z najlepiej sprzedających się biografii wszech czasów. Jej autor, Walter Isaacson, w swojej najnowszej książce pisze o ludziach, którym zawdzięczamy nadejście i rozkwit ery informacji i cyfrowego świata. Innowatorzy to fascynująca, obejmująca ponad półtora wieku opowieść o tym, jak dochodzi do innowacji oraz jak współpraca i współdziałanie wyzwalają pokłady kreatywności, prowadząc do rewolucyjnych zmian w naszym codziennym życiu.

*** Po bestsellerowej biografii Steve’a Jobsa Walter Isaacson prezentuje swoją kolejną książkę. Innowatorzy to opowieść o ludziach, którzy wymyślili komputery i internet. Dzieło Isaacsona jest nie tylko historią cyfrowej rewolucji, ale jedyną w swoim rodzaju lekcją, jak w rzeczywistości dochodzi do innowacji.
Jakie talenty i zdolności sprawiły, że niektórzy wynalazcy i przedsiębiorcy swoimi wizjami tak silnie wpłynęli na świat? Co wyzwoliło w nich pokłady kreatywności? Dlaczego udało się właśnie im?
Pełną rozmachu opowieść Isaacson rozpoczyna od Ady Lovelace, córki George’a Byrona, która była pionierką programowania już w połowie XIX wieku. Następnie przechodzi do równie fascynujących postaci, którym zawdzięczamy życie w erze cyfrowej, takich jak Vannevar Bush, Alan Turing, John von Neuman, J.R.C. Licklider, Doug Engelbart, Robert Noyce, Bill Gates, Steve Wozniak, Steve Jobs, Tim Berners-Lee oraz Larry Page.
Innowatorzy to opowieść o życiu tych indywidualistów i o ich inspiracjach, a także o duchu pracy w zespole, który czyni genialnych wynalazców jeszcze bardziej kreatywnymi.
W czasach sprzyjających innowacyjności, kreatywności i współpracy, Innowatorzy to lektura obowiązkowa – ukazuje bowiem, jak kombinacja tych trzech czynników zmienia na naszych oczach świat.

*** Walter Isaacson napisał inspirującą książkę o geniuszach i wyjaśnił w niej, w jaki sposób kreatywność i sukces wynikają ze współpracy. Innowatorzy to fascynująca historia cyfrowej rewolucji, w której kluczową, choć często zapominaną rolę – i to od samego początku – odegrały kobiety. Książka Isaacsona to również niezwykle wartościowa lekcja, jak współpracować, by osiągać znakomite wyniki.
Sheryl Sandberg, Facebook COO

Biograf Steve’a Jobsa przedstawia fascynujące historie ekscentrycznych „współpracujących indywidualistów”, którzy wymyślili komputery i internet. „People”
Zapierająca dech historia cyfrowej rewolucji, jej niesamowitych partnerstw oraz iskrzącej konkurencji. Gizmodo.com

Zachwycająca rozmachem opowieść o technologicznej rewolucji. (…) Epicka i ekscytująca. (…) Tętniąca dynamizmem akcji. Isaacson – opierając się na wielu wywiadach i przekazach z pierwszej ręki – barwnie portretuje wizjonerów, nie szczędząc fascynujących opisów ich badań i okraszając to wszystko anegdotami. To książka o tych, których wyobraźnia i entuzjazm wciąż zmieniają nasze życie.
„Kirkus Reviews”

Niezwykle wciągająca książka Isaacsona pokazuje, że postęp w technologii to dyscyplina zespołowa.
„Publishers Weekly”

Insignis Media
Oprawa miękka

ISBN: 9788367710886

Tytuł oryginalny: The Innovators

Liczba stron: 756

Format: 14.0x20.9cm

Cena detaliczna: 74,99 zł

Tłumaczenie: Michał Jóźwiak

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...