Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Instytut

Stephen King

Instytut

7.6

(6041 ocen) wspólnie z

47,90

 

Przekonaj się, że dobro nie zawsze wygrywa ze złem…

Pewnego dnia 12 letni Luke Ellis budzi się w pomieszczeniu, które do złudzenia przypomina jego pokój, ale nie ma okna. Za jego drzwiami są kolejne drzwi, za którymi znajdują się dzieci wyjątkowo uzdolnione. Telekineza i telepatia – te cechy zdecydowały o tym, że dzieci zostały porwane i osadzone w Instytucie. Młode umysły poddawane są testom i zabiegom, oraz wykorzystywane są ich szczególne dary do osiągnięcia pewnych celów.

W Instytucie nie ma skrupułów. Pracownicy tego miejsca bezwzględnie wykorzystują dzieci i starają się wydobyć jak najwięcej z ich mocy. Luke, jego przyjaciółka Kalisha i reszta więzionych dzieci nie mają wątpliwości – nie są tutaj gośćmi, a szanse na ucieczkę są bliskie zera…

Czy na pewno nie da się nic zrobić? Luke się nie poddaje, połączy siły z młodszym rekruterem, Averym Dixonem, który ma niezwykłą umiejętność czytania w myślach. Wspólnie zawalczą o wolność dla siebie i nowych znajomych, zaskakując tych, którzy przeprowadzają na nich eksperymenty. Nikt jeszcze nie uciekł z Instytutu, czy teraz im się uda?

Albatros
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania:
2019-09-13

Liczba stron: 672

Albatros

Format: 14x20.5 cm

Cena detaliczna: 47,90 zł

Audiobook książki - zapowiedź

Komentarze i recenzje nie są potwierdzone zakupem

Beata Wziątek

Pozycja obowiązkowa

Stephen King nie bez powodu nazywany jest Królem horroru. Ta powieść jest nieco mniej przerażająca, w porównaniu do niektórych, ale równie uzależniająca. Jak zwykle ciężko było mi odstawić książkę. Przyjemności powinno się dawkować, ale w przypadku książki „Instytut" nie było to możliwe. Książka zdecydowanie znajduję się w mojej czołówce najlepszych książek Kinga, oraz najlepszych przeczytanych książek. 3 razy tak!
Arkadiusz Wnuk

Prawdziwe dzieło

To dopiero moja druga książka Kinga, tak wiem, niemożliwe. A jednak. Nie jestem specjalnym fanem horrorów, ale dałem się namówić na wyjście do kina na film „To". Jakież było zdziwienie moich znajomych jak wyszedłem zadowolony. Film naprawdę mnie zachwycił, dlatego mój przyjaciel kupił mi na święta książkę o tym samym tytule. Mówiłem, że film mi się podobał? Książka była jeszcze lepsza. No i tak zaczęła się moja przygoda z Kingiem... Od tamtej pory przez długi czas żadna książka nie do końca mnie zadawalała, wszystko wydawało się mdłe i prostolinijne. Kiedy postanowiłem wrócić do autora, ukazała się akurat jego nowa książka pt. „Instytut". MAJSTERSZTYK! Nawet „To" nie trzymało mnie tak w napięciu, zarwałem noc dla tej książki. Było warto! Dziękuje autorowi za dostarczenie tylu wrażeń i emocji. „Instytut" uświadomił mi że zmarnowałem wiele czasu na czytanie lżejszych książek i pomijanie Stephena Kinga, koniecznie muszę nadrobić. Zaraz biorę się do kolejnej lektury, oby była równie dobra.
Rafał Bednarski

POLECAM

Od lat czytam książki Kinga, to mój ulubiony autor. Nie wiem jak on to robi, że ma tyle pomysłów i realizuje je w taki niesamowity sposób. Chyba wszyscy się zgodzą, że Stephen King jest mistrzem w swoim fachu. Moimi faworytami są jego książki, w których głównymi bohaterami są dzieci. Książka trzyma w napięciu, momentami przeszły mnie ciarki, ale nie nazwałbym tego horrorem. Bardzo przyjemnie mi się czytało, zresztą jak wszystkie książki autora. Niebanalna tematyka, bardziej spostrzegawczy mogą znaleźć nawiązania do obozów koncentracyjnych. Polecam przeczytać.

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...