Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Interior

Lisa See

Interior

6.6

(203 ocen) wspólnie z

20,14

Intrygujący portret chińskiego społeczeństwa

Pasjonująca opowieść o chciwości, korupcji, desperacji i… miłości wystawionej na ciężką próbę.

David Stark otwiera kancelarię prawniczą w Pekinie. Jego ukochaną, Liu Hulan, dawna przyjaciółka prosi o pomoc w zbadaniu przyczyn tajemniczej śmierci swojej córki. Dziewczyna pracowała w fabryce zabawek, która wkrótce ma zostać sprzedana nowemu klientowi Starka, firmie Tartan Incorporated.

Mimo protestów, Davida Hulan wybiera się do położonej w głębi Chin wioski Da Shui. W czasie śledztwa mnożą się wątpliwości i podejrzenia o przestępstwa popełnione przez Tartan Incorporated.

Stark i Hulan stają po przeciwnej stronie barykady: jedno z nich usiłuje znaleźć winnego i schwytać mordercę. Drugie czuje się zobowiązane, by chronić interesy klienta. Oboje poznają uniwersalne prawdy na temat dobra i zła i nauczą się balansować na cienkiej granicy, która je od siebie oddziela.

Lisa See uczyniła dla Pekinu to, co sir Arthur Conan Doyle zrobił dla Londynu przełomu wieków, a Dashiell Hammett dla San Francisco lat dwudziestych minionego wieku: pokazała czytelnikom jego najbardziej mroczną i fascynującą stronę. („Washington Post”)

Lisa See (ur. w 1955 r. w Paryżu) – amerykańska pisarka pochodzenia chińskiego. W swoich powieściach ukazuje chińską kulturę, tradycje i zwyczaje widziane często oczami kobiet. Pracowsła dla pism „Publishers Weekly”, „Vogue”, „Self” i „More”. Jej mama, Carolyn See też jest pisarką.

Już jej pierwsza książka, „Na Złotej Górze” (1995), opisująca dzieje swojej rodziny, stała się światowym bestsellerem. Powieści „Kwiat Śniegu i sekretny wachlarz” (2005) oraz „Miłość Peonii” (2007) rozgrywają się w Chinach i opisują kobiecy świat, siostrzane związki, relacje z mężczyznami i innymi członkami rodziny.

Trzy inne książki: „Sieć rozkwitającego kwiatu” (1997), „Interior” (1999) i „Dragon Bones” (2003) prezentują obraz społeczeństwa chińskiego i relacji chińsko-amerykańskich na przełomie XX i XXI w.
Lisa See jest także autorką przewodnika po dzielnicy chińskiej w Los Angeles (2003).

Świat Książki
Broszurowa ze skrzydełkami

ISBN: 978-83-7943-599-9

Tytuł oryginalny: The Interior: A Red Princess Mystery

Liczba stron: 448

Świat Książki

Format: 135x215

Cena detaliczna: 34,90 zł

Zapraszamy na profil autorki na Facebooku!

 

Rozmowa z autorką

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...