Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Internet Rzeczy i jego przemysłowe zastosowania

Aleksander Gwiazda, Grzegorz Granosik, Paweł Buchwald

Internet Rzeczy i jego przemysłowe zastosowania

44,77

 

Internet Rzeczy (ang. Internet of Things, IoT) to kolejny krok w ewolucji Internetu. Tworzy on ogólnoświatowy system relacji ludzi maszyn i otaczającej ich infrastruktury. Tworzenie IoT rozpoczęło się na początku lat 90. XX w. poprzez wiązanie świadczonych usług z odpowiadającymi za nie aplikacjami. Doprowadziło to do zmiany m.in. modeli transakcji finansowych, zakupów a także udostępniania informacji. Tym samym cała sfera usług została poddana procesowi digitalizacji. Stała się podstawą rewolucji cyfrowej, która zmieniła ogląd i funkcjonowanie naszego świata. Digitalizacja ta objęła, w większym lub mniejszym stopniu, wszystkie znane rodzaje usług, a w tym usługi publiczne, finansowe, komunikację i media, a także sprzedaż. Obecnie usługi oferowane za pomocą IoT stanowią główny rodzaj usług. Systemy IoT pozwalają na generowanie nowych strumieni przychodów (np. zielona energia), obniżenie kosztów (np. domowa opieka nad pacjentem), skrócenie czasu wprowadzenia nowych produktów na rynek (automatyzacja fabryki), poprawę funkcjonowania systemów logistycznych (np. śledzenie zasobów), zwiększenie produktywności (np. analiza wielkich zbiorów danych), zmniejszenie strat produkcyjnych (np. ciągły monitoring).

Jednym z filarów rozwoju IoT jest Przemysłowy Internet Rzeczy (ang. Industrial Internet of Things, IIoT). Jest to jeden z najszybciej rozwijających się i największych segmentów IoT. Obejmuje on narzędzia sprzętowe i programowe do monitorowania urządzeń fizycznych. Celem jest monitorowanie wydajności, czasu pracy lub przestojów, gromadzenie danych i sterowanie w czasie rzeczywistym. Elementem IIoT jest także predykcyjne zarządzanie ruchem tysięcy maszyn.

Prezentowana książka jest materiałem pozwalającym zrozumieć rewolucję IoT, której jesteśmy świadkami. Zawiera też wiele wartościowych przykładów zastosowania IoT do rozwiązywania problemów, które stoją przez współczesnym przemysłem.

PWE
Oprawa miękka

Liczba stron: 400

Cena detaliczna: 69,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...