Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Intuicja

Intuicja

12,07

 

Intuicja jest mocą dostępną każdemu – prowadzi nas przez życie, jednak racjonalizm osłabia często jej działanie. Nadmiernie rozwinięte zdolności umysłu filtrują irracjonalne sygnały, które są przesłaniem wewnętrznego głosu. Efekt: albo nie zwracamy na nie uwagi, albo oceniamy je jako iluzoryczne czy nieistotne.

Dzięki tej książce poznasz ponad 50 sposobów równoważenia siły umysłu z przebudzeniem wrażliwości na głos intuicji. Są to bardzo proste działania – może dlatego nie zawsze chce nam się je wprowadzać w życie. Jeśli wykorzystasz choć kilka z nich, zmiany w odczuwaniu siebie i świata powinny wkrótce stać się widoczne.

Sposoby te podzielono na tematy:

  • Przeszłość: co zrobić, żeby nie tracić energii na angażowanie się w sprawy, na które nie masz wpływu.
  • Dobry początek: podstawowe nastawienia, które pozwalają obudzić wrażliwość na wewnętrzny głos.
  • Wartości: umysł powinien być czysty, aby mógł odbierać sygnały intuicji i nie zabarwiać ich nieuzasadnionymi lękami i niepokojami.
  • Kierowanie życiem: organizacja codziennego działania uwolni energię, dzięki której życie nabierze charakteru systemowego i przestanie być chaotyczne; w takich warunkach łatwiej odczytasz subtelne sygnały podświadomości.
  • Zmiana nastawienia: negatywne wzorce zachowania zdecydowanie utrudniają słuchanie głosu intuicji – poznaj je i zmień.

Wydawnictwo Kos
Oprawa miękka

Wydanie: 1

ISBN: 83-89375-61-3

Liczba stron: 60

Cena detaliczna: 22,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...